„Jsem nervózní, protože mám velká očekávání. Přijela jsem si sem pro titul,“ prohlašovala před turnajem česká naděje, která do bulharské metropole odcestovala se svým klubovým koučem Radkem Semanem. Ten je zároveň asistentem u ženské reprezentace.

A ve čtvrtek odpoledne v ringu B svá slova začala potvrzovat od úvodního gongu. Mladý šestnáctiletý talent boxující v otočeném gardu působil svěžejším dojmem, dobře kontroval a hlavně byl koncentrovanější v defenzivní práci, kterou Irka neměla vlastně skoro žádnou.

Ve druhé dvouminutovce do toho v úvodu Blaneyová zkusila „šlápnout“, několikrát přesně zasáhla, Bernardová ale kolo nezabalila, postupně se opět dostala do svého tempa a i z provazů byla přesnější a aktivnější. Navíc dokázala přidat i vlastní útoky.

V podobném duchu se neslo také třetí dějství a s postupovými nadějemi do semifinále šampionátu to vypadalo velmi nadějně. Jaké ale bylo překvapení, když hlasatel oznámil nejednotné rozhodnutí ve prospěch modrého rohu, ve kterém stála irská boxerka.

Oficiální verdikt zní 4-1 pro Blaneyovou (3x 29-28, 30-27 a 27-30). Jestliže se třemi bodovými, kteří viděli duel vyrovnaně a 2-1 na kola pro Irku by se ještě dalo polemizovat, verdikt 3-0 na kola pro vítězku od ukrajinské sudí je velký úlet a ostuda.

Ostatně přesvědčit se můžete níže ve videu čtvrtečního programu z ringu B, zápas Bernardová vs. Blaneyová startuje v čase 1:24:45 hodiny.