Když se zde boxovalo poprvé, byl u toho ještě coby talent českého boxu Rudolf Kraj. V roce 1996 teprve startoval svoji hvězdnou kariéru, kterou vyšperkoval stříbrem v Sydney 2000 a bronzem z MS 2003.

Následně se zde konal juniorský šampionát kvůli synovi Luboše Veleckého staršího. Ten také ve své kategorii slavil mistrovský titul.

I letos mají trutnovští svoji velkou domácí hvězdu. Je jí šestnáctiletý Pavel Nevečeřal ve váze do 75 kg, který dvakrát slavil domácí zlato mezi kadety. Nyní se chystá dobýt také domácí juniorský vavřín a pozici jedničky této váhy.

„Určitě cítím určitou zodpovědnost, zároveň se ale na turnaj moc těším,“ řekl před jeho startem mladý talent vedený jedním z pořadatelů Milanem Ondráškem. Celý domácí klub absolvoval poslední přípravu v Polsku u bývalého slavného bijce a nyní trenéra mimo jiné obrovitého Mariusze Wacha – Piotra Wilczewskiho.

Nejen Nevečeřala ale čeká pořádný kus práce. Při pohledu na konečnou nominaci musí zaplesat nejedno srdce. Většina vah totiž čítá minimálně šest jmen, pět pak má stoprocentní, tedy osmičlenné zastoupení.

Z loňských šampionů mezi kadety startují poprvé na tom juniorském Kevin Godla, Filip Bobek (ten o váhu výše), Dominik Gloser, Pavel Nevečeřal či Alex Vančura. O nabitosti nominací pak svědčí fakt, že Nikolas Čurda, který loni slavil zlato mezi kadety, je v juniorské kategorii ve své váze pouze mezi náhradníky.

„Moc se na turnaj těšíme, vše chystáme s maximálním nasazením a poctivě. Boxeři se mohou těšit na pěkné odměny, finále plánujeme formou luxusního galavečera, chybět nebudou ani sličné Ring Girls,“ prozradil Ondráško.

Ten je také známý svojí zálibou v mase a jeho přípravě na všechny způsoby. „Nějaké dobroty budou od našich sponzorů pro trenéry a rozhodčí připraveny,“ pousmál se jeden z trojice hlavních pořadatelů, kterému pomáhají ještě elitní český profíky Jakub Synek a Milan Kašpar.

Zmíněný raut se připravuje tradičně na páteční večer před finálový program, který se rozjede v sobotu od 16:00 hodin a který budou moderovat Marek Šimák s Matoušem Rajmontem. Vstupné je na sobotu 70 korun, pro náš youtube kanál je z něj plánovaný živý stream.