Duel mezi Ústí nad Labem a Prostějovem se řádně odložil na nový termín, souboj o čtvrtou příčku tabulky mezi Třeboní a Děčínem skončil remízou, nejočekávanější bitva mezi druhou Bratislavou a lídrem tabulky z Ostravy se ale neuskutečnil.

„Tři dny předem jsme dostali od vedení ČBA dopis, ve kterém se soupeř omlouvá, ale kvůli tomu, že nemá k dispozici prostory pro konání souboje, tak k němu nakonec nedojde,“ řekl ČBA zklamaný šéf ostravského klubu Josef Pekárek, kterému tak zhořkly pondělní 43. narozeniny, byť tato situace nahrává jeho celku.

Dle vyjádření předsedy STK ČBA Jindřicha Šindeláře bude totiž duel s největší pravděpodobností kontumován ve prospěch ostravského SCB. „Na úterý 4. dubna jsem svolal schůzi STK, kde budeme všechno projednávat, dle všeho ale dojde na kontumaci pro Ostravu,“ potvrdil Šindelář.

To by znamenalo, že dvě kola před koncem soutěže by měla Ostrava na čele tabulky už šestibodový náskok, a i kdyby Prostějov vyhrál dohrávku v Ústí a další dva své duely a moravskoslezský celek již nebodoval, stejně díky lepším vzájemným zápasům první místo v tabulce udrží a vybojuje tak coby nováček domácí titul.

„Duel s Ostravou jsme brali coby klíčový v celé sezoně, bohužel kvůli organizačním problémům, které jsou spojené s prostory pro jeho konání, se duel nemůže uskutečnit. Moc nás to mrzí, na Slovensku nejvyšší soutěž neexistuje a je pro nás ctí boxovat tu českou a pokud to bude možné, rádi se jí zúčastníme také v další sezoně,“ řekl ČBA šéf bratislavského celku Svätoslav Todorov.

„V české extralize nás mile překvapilo férové rozhodování rozhodčích, obrovský klobouk dolů před jejich prací. A také před naším trenérem Dušanem Bučkem, který prokázal své kvality už coby reprezentační trenér, tak v našem klubu,“ dodal Todorov.

O titulu v nejvyšší soutěži se tak nejspíše nakonec rozhodne u zeleného stolu, v Třeboni se ale v neděli rozhodovalo před parádní kulisou v ringu.

Za domácí vybojovali body Andrej Kramarenko, Ján Džanaj, Jiří Horký a Adam Kolařík, který v rozhodujícím souboji supertíh zdolal Ivana Baláže 3-0 na body. Za hosty pak bodovali Vitalij Bojko, velký talent Kristián Cholinský, Štěpán Pitra a Eirk Hulijev, který se utkal s dalším mladíkem – teprve osmnáctiletým Jakubem Šudou.

RUŽINOV vs. SCB OSTRAVA – neuskutečněno, řeší STK ČBA

FIT GYM + SKP ÚSTÍ NAD LABEM vs. DTJ PROSTĚJOV – odloženo

HYDROKOV TŘEBOŇ vs. ARMEX DĚČÍN 8-8

Body domácích: Kramarenko (váha do 56 kg), Džanaj (81), Horký (91), Kolařík (+91)

Body hostí: Hulijev (60), Pitra (64), Cholinský (69), Bojko (75)

DALŠÍ KOLO – 8. a 9. DUBNA 2017:

FIT GYM + SKP ÚSTÍ NAD LABEM vs. HYDROKOV TŘEBOŇ

DTJ PROSTĚJO vs. RUŽINOV

SCB OSTRAVA vs. ARMEX DĚČÍN

TABULKA EXTRALIGY 2016/17 PO NEÚPLNÉM 8. KOLE

Pořadí Tým Z V R P Skóre Body
1. SCB Ostrava 7 6 1 0 82:30 13
2. BC Bratislava-Ružinov 821 6 4
2
0 68:28 10
3. DTJ Prostějov 7 4 1 2 60:52 9
4. Armex Děčín 7 1 2
4
40:56 4
5. Hydrokov Třeboň 6 1 1 4 36:60 3
6. Fit Gym + SKP Ústí nad Labem 7
0 1 6 34:78 1