Předně je na místě omluva všem fanouškům, kteří se těšili na on-line stream na našem youtube kanále. Bohužel se vyskytl problém s naším dodavatelem, který nebyl schopný zajistit předem domluveného člověka a pro čtvrteční program tak ze streamu sešlo. Jak tomu bude v pátek a sobotu, o tom budeme informovat na našem facebookovém profilu.

V pátek se můžete těšit na semifinálové boje v celkem dvanácti vahách – čtyřech ženských a osmi mužských. Váhy do 81 kg a nad 81 kg u žen a do 52 kg u mužů čekají pouze sobotní finálové duely.

Již nyní je také jasné, že supertíha bude mít na programu pouze jeden duel, jelikož Lukáš Styblík se vrátil z nemocničního vyšetření se zlomeninou levé ruky, a největší favorit turnaje – Dominik Musil – se tak objeví až ve finále s lepším z dvojice Adam Kolařík vs. Michal Zezulka.

Taháky pátečního programu budou jistě zápasy Filipa Baráka a Erika Alojana ve váze do 60 kg, mladých pušek Jana Forejtka a Davide Kotrče ve váze do 69 kg a také v ženské váze do 51 kg mezi reprezentantkami Nellou Freiherovou a Petrou Laštovkovou.

Svého favorita si ale mezi bojovníky jistě najde každý, stejně jako pro čtvrtek platí, že vstup je volný. Také start programu je stejný, tedy v 15:00 hodin.

VÝSLEDKY – ČTVRTFINÁLE, VÁHA DO 64 KG (první vždy vítězové):

PAVEL POLAKOVIČ vs. JAKUB ŠUDA (5-0 na body): Olomoucký boxer dominoval od samotného úvodu svojí šikovností a pohybem. Broumovský benjamínek a nejmladší účastník šampionátu bojoval, na více než bodovou porážku to nestačilo.

JAKUB KASL vs. VÁCLAV FILÍPEK (5-0 na body): Plzeňský boxer sice nedominoval takovým způsobem jako Polakovič, přesto svěřenec Pavla Šoura mohl slavit zasloužený triumf.

ZDENĚK PAVLÍK vs. ERIK TEPLÝ (RSC 2. kolo): Teplému čtvrtfinálový duel na tomto šampionátu absolutně nevyšel a ve druhém kole po druhém počítání v zápase ringový duel ukončil.

ŠTĚPÁN PITRA vs. PATRIK BALÁŽ (5-0): Parádní zápas na závěr této váhy, devatenáctiletý Baláž byl ve druhém kole dvakrát počítán, přesto duel doboxoval do konce a ve třetím předvedl navíc parádní výkon.

VÝSLEDKY – ČTVRTFINÁLE, VÁHA DO 69 KG (první vždy vítězové):

MARTIN PRÁZDNÝ vs. TOMÁŠ VESELÝ (5-0 na body): Zasloužené vítězství zkušenějšího z první čtvrtfinálové dvojice v této váze.

PETR LACKO vs. TOMÁŠ HROUDA (5-0): První opravdu vyrovnaný duel. Opavský bijec dobře začal, ovšem od druhého kola začala lapat po dechu a odcházel kondičně. Svojí šikovností a přesnými údery ale dokázal zápas doboxovat ke konečnému bodovému triumfu.

JAN FOREJTEK vs. TOMÁŠ TYITYIS (5-0): Duel premiantů na domácím seniorském šampionátu nakonec ovládl pražský bijec díky své větší šikovnosti a úderové přesnosti. Ani Tyityis, původně náhradník pro tuto váhu se ale neprezentoval špatným výkonem, naopak.

DAVID KOTRČ vs. MATĚJ ŘÍHA (5-0): Obhájce stříbra z loňského roku sice už zaboxoval lepší duely, přesto byl proti méně zkušenému soupeři jasně lepší, byť ten v některých fázích zápasu ukázal skvělé oči a přesné údery.

VÝSLEDKY – ČTVRTFINÁLE, VÁHA DO 75 KG (první vždy vítězové):

MILOŠ BARTL vs. MILAN GANOŠKA (RSC 2. kolo): Největší favorit střední váhy svoji roli potvrdil beze zbytku, po dvou počítáních ve druhém kole ringový duel ukončil.

NIKOLA MRÁČEK vs. VÁCLAV ZADÁK (5-0): Souboj dvou pražských tvrďáků nakonec opanoval prvně jmenovaný zástupce Pražského rohovníku. Pro oba mladíky šlo o první duel na seniorském mistrovství republiky a ukázali velký potenciál.

VAZÍR GARAJEV vs. JAN FALÁT (5-0): Pražský bijec si duel s dalším nováčkem na šampionátu pohlídal a dokráčel s přehledem do semifinále turnaje.

JAKUB BAMBUCH vs. JOSEF PAVLIŠ (5-0): Souboj dvou zkušených bijců nakonec ovládl předloňský šampion této váhy, Pavliš – stříbrný z domácího šampionátu v Jičíně 2013 – ale nedal svoji kůži především v posledním kole zadarmo.

VÝSLEDKY – ČTVRTFINÁLE, VÁHA DO 81 KG (první vždy vítězové):

JAN MUŽIK vs. DUŠAN KABÁT (5-0 na body): Obhájce stříbra z posledního šampionátu potvrdil své kvality. Kladenský „Nebojsa“ sice vzdoroval a bojoval, v tomto souboji byla tím horším boxerem v ringu.

MARIO WIEDERMAN vs. MARTIN SEJNOHA (RSC 2. kolo): Bojovný duel skončil v polovině druhého kola, po srážce hlavami, kdy zraněný Sejnoha nemohl kvůli tržnému zranění nad levým okem pokračovat v boji.

LUKÁŠ FAJK vs. ONDŘEJ KUBANÍK (3-1): Vyrovnaný duel, který pro sebe nakonec rozhodl Fajk v posledním třetím kole, kdy dominoval především díky své vůli a úderové pestrosti.

KAMIL HLADKÝ vs. JAROSLAV PAVELKA (3-2, pomocné body): Hladký skvěle začal, ve druhém kole ale začal lehce odcházet fyzicky, ve třetím se ale oba soupeři poněkolikáté srazili hlavami a jelikož Pavelka nemohl pokračovat, dobodovávalo se. Duel skončil remízou, na pomocné body zvítězil těsně 3-2 Hladký. Pavelka by navíc i v případě postupu dle reakce ringové nejspíše v turnaji pokračovat nemohl.

VÝSLEDKY – ČTVRTFINÁLE, VÁHA DO 91 KG (první vždy vítězové):

MAREK VANĚČEK vs. ROSTISLAV ZICH (5-0 na body): Česká jednička této váhy nad debutantem na mistrovství republiky jasně dominoval, na vítězství před limitem ale nakonec dosáhnout nedokázal.

JIŘÍ HORKÝ vs. GIORGIO REDIVO (5-0): Další souboj zkušenosti s novicem na republikovém šampionátu a také stejný výsledek. Horký si postup do semifinále celkem dokázal celkem zkušeně pohlídat.

MARTIN KUBÁT vs. DOMINIK BRABEC (5-0): Zápas dvou boxerů, kteří jsou hluboko pod limitem těžké váhy, ovládl svojí šikovností, přesností a také nátlakovým stylem boxu prvně jmenovaný.

JIŘÍ HAVEL vs. DANIEL BROŽA (5-0): Velký talent proti věčnému navrátilci, který se dočkal i svého duelu na domácím šampionátu, ovládl jasně na body Jiří Havel, Daniel Broža mu ale nedaroval ani vteřinu duelu zadarmo a zabojoval.

VÝSLEDKY – ČTVRTFINÁLE, VÁHA NAD 91 KG, ŽENY DO 51 KG A 60 KG:

LUKÁŠ STYBLÍK vs. JAKUB HAVEL (5-0): Bitva dvou kolosů byla hodně fyzicky náročná pro obě strany, lepší a přesnější ve výměnách byl prvně jmenovaný, který v semifinále vyzve Dominika Musila.

PETRA LAŠTOVKOVÁ vs. MARIA BALÁŽOVÁ (5-0): Česká reprezentantka duel se slovenskou soupeřkou jasně opanovala a zaslouženě postoupila do semifinále.

JANA MACEKOVÁ vs. SILVIA POLÁKOVÁ (WO): Na slovenský souboj nakonec nedošlo, Macekovou do duelu s těžší soupeřkou po sloučení vah nepustil její roh.