Ve váze do 60 kg se představil místní talent Jakub Šuda, který ale již trénuje v Praze pod vedením zkušeného Filipa Miňovského. Účastník letošního českého seniorského šampionátu, kde nestačil ve čtvrtfinále na skvěle připraveného pozdějšího vítěze Pavla Polakoviče (ve váze do 64 kg), tentokrát nastoupil ještě ve „své“ juniorské kategorii a váze do 60 kg proti německé hvězdičce Assanu Hansenovi.

Domácí šampion v mládežnických kategoriích, který už v osmnácti letech boxoval na německém mistrovství do 21 let, přijel do Broumova s bilancí 38 výher ze šedesáti zápasů. Na Šudu ale nestačil a ten si tak dal coby předčasný vánoční dárek velmi cenný skalp.

„Tak dnes výhra ve vyrovnaném zápase s německým reprezentantem a členem olympijského týmu. Děkuji všem za podporu a výbornou atmosféru. Speciální díky patří otci Radkovi a trenérovi Filipu Miňovskému,“ podělil se mladý talent o své pocity bezprostředně po zápase na instagramu.

Skvělou formu z letošního podzimu potvrdil také český mistr ve váze do 75 kg Miloš Bartl, který v posledním svém letošním duelu zdolal dalšího německého reprezentanta Sharuze Toradideha. „Zápas mi tak úplně nevyšel, ale ze třetího kola mám radost, bylo z mé strany skvělé. Těším se na příští rok,“ vzkázal fanouškům Bartl.

Ve smolných, respektive těsných mezinárodních prohraných zápasech pokračovala brněnská Alena Navrátilová, která nestačila na Němku Ramonu Gräffovou a prohrála 1-2 na body. „Prohrála jsem s ním už podruhé, ale ze zápasu mám opravdu dobrý pocit. Děkuji za pozvání na moc pěkné gala, kde musím vyzdvihnout parádní atmosféru. Teď už budu nabírat sílu do nového roku a také cukroví,“ napsala na svůj facebookový profil stříbrná z mistrovství republiky ve váze do 60 kg.