Belgičané, Němci, Indové, Nizozemci, Poláci, Slováci, domácí Češi a také jeden zástupce Srí Lanky toť účastníci tradičního turnaje konaného až na jednu výjimku na severu Čech. A byť nakonec nedorazily další oslovené země včetně Britů a Američanů, budou v Ústí k vidění měsíc před mistrovstvím světa zajímavé boje.

Z české sestavy chybí kvůli zdravotní indispozici pouze jednička Zdeněk Chládek, mezi šestnácti provazy se ale představí mimo jiné i oba jeho parťáci z květnového mistrovství Evropy – Erik Agateljan a Vitalij Bojko.

Zajímavou sestavu přivezli Němci, kde nechybí ani boxeři českým fanouškům známí z účinkování pražského BC Bigboard v Bundeslize, tedy Kastriot Sopa či Max Keller. Od našich západních sousedů dorazil také čtvrtfinalista Evropských her v Baku Igor Tezijev, nebo bronzový z olympijských her v Riu Arťom Hartutjunjan.

Silnou sestavu přivezli na sever Čech také Poláci, kde stojí za zmínku trojlístek Mateusz Polski, Damian Kiwor a Bartosz Golebiewski. Druhou nejpočtenější výpravou – devět boxerů – pak jsou Indové.

Třetina z nich se představila v ringu už ve středečních bojích a všichni slavili vítězství. Včetně Šivy Thapy, který na úvod celého turnaje zdolal vítěze ústecké Grand Prix z roku 2015 Erika Hulijeva. Po skvělých výkonech do dalších kol naopak postoupili David Kotrč i Miloš Bartl, který zdolal 4-1 na body Němce Stephana Nikitina.

ŽIVÉ PŘENOSY Z KAŽDÉHO DNE MŮŽETE SLEDOVAT ZDE!

Z FINÁLOVÉHO GALAVEČERA VÁM NÁSLEDNĚ PŘINESE HODINOVÝ ZÁZNAM TELEVIZE O2 TV SPORT!