Parádní předkrm, dynamický hlavní chod a tvrdý zákusek. Tak by se dalo shrnout páteční menu, které servírovali v žižkovském hotelu fanouškům mladí boxeři ve věku sedmnáct a osmnáct let.

Ve třetím duelu programu doslova vyškolil svého slovenského rivala Rudolfa Palenčára český talent Miroslav Gorol, který nadále drží bronzovou formu z nedávného evropského šampionátu. Skvělým výkonem se prezentoval také jeho reprezentační parťáci Petr Novák a Adam Trnčák.

Že nebyl bronz na domácím seniorském šampionátu náhodný, dokázal Jan Forejtek, který se po velké bitvě probil do finále váhy do 69 kg proti Trnčákovi. Ti si to tak rozdají nejen o vítězství turnaje, ale také o cenu československé legendy, která právě ve velteru (dříve v lehké střední váze) vybojovala zlato na olympijských hrách v roce 1948.

To vše před zraky zlatých olympijských medailistů z her následných – Jána Zachary a Dany Zátopkové, byť její účast je zatím pouze přislíbená, jako každý rok záleží na aktuální kondici atletické legendy, která nedávno oslavila 95. narozeniny.

Obě navíc pojil s Tormou blízký přátelský vztah.

Ale zpět do pátečního večera. Blízko k českému finále bylo také ve váze do 75 kg. Nejprve Jan Gazdík s přehledem přebil Švýcara Christiana Pedrazziho, následně se pustil do pravé boxerské štípané s třikrát zkušenějším Maďarem Robertem Czervenkou (čtvrtfinalista MS juniorů) také Václav Zadák. Naprosto vyrovnaný duel ovládl prvně jmenovaný 3-2 na body (3x 29-28 a 2x 28-29).

Ve finále váhy do 81 kg bude domácí šampion Jan Bezoušek čelit skvěle připravenému Velšanovi Sammymu Leemu, do finále váhy těžké se pak po další krásné bitvě boxované v obrovském tempu a plné drtivých úderů probil Rakušan Achmed Hagag.

Stejně jako předchozí dny, také finálové boje budete moct sledovat online na našem youtube kanále.

Semifinálové boje (od druhého zápasu) 26. ročníku Memoriálu Julia Tormy