Jako první do turnaje zasáhl 17. dubna ve váhové kategorii do 71 kg Miloš Bartl, kterému los do cesty postavil stříbrného medailistu z ME 2022 Angličana Lewise Richardsona. V pohledném a vyrovnaném utkání předvedl dobrý výkon, ale tentokrát to na soupeře nestačilo a prohrál 5:0 na body, ale opět předvedl, že se může porovnávat s evropskou a světovou špičkou, což dokázal i na předešlé světové kvalifikaci pro OH v Paříži, kde dokázal zvítězit ve třech těžkých zápasech.

O den později se v ringu představila v kategorii do 57 kg Lucie Horváth Sedláčková, která měla za soupeřku německou reprezentantku Canan Tas, se kterou předvedla pěkný a technický box a zvítězila u všech bodových rozhodčích a postoupila do semifinálových bojů, kde narazila na zkušenou Elise Glynn z Anglie. V bojovném utkání, které se boxovalo ve vysokém tempu prohrála Sedláčková jednomyslně na body, ovšem všechna kola byla absolutně vyrovnaná. Do finále tak postoupila reprezentantka Anglie. Česká reprezentantka vybojovala bronzovou medaili.

Zleva: Miloš Bartl, Lucie Horváth Sedláčková a trenér Štěpán Horváth

Děkujeme oběma českým reprezentantům za skvělou reprezentaci a Lucii Horváth Sedláčkové gratulujeme k zisku bronzové medaile!

Českou výpravu na letišti dnes přivítal prezident ČBA a bronzové medailistce Lucii Horváth Seláčkové předal pamětní list.

Budeme držet palce českým reprezentantům, kteří budou bojovat o účast na OH v Paříži v následující světové kvalifikaci, která se bude konat od 23. května v Thajsku.