Ve dnech 16. - 19. 3. 2022 se uskutečnil 17. ročník mezinárodního turnaje Danase Pozniakase v Litvě. Česká výprava v sestavě: Josef Slepčík (54 kg), Samuel Korček (63,5 kg), Daniel Daníček (67 kg), Pavel Dunda (71 kg) a Jindřich Janečka (75 kg) pod vedením trenérů Martina Klíče a Vítka Krále ml. zanechala v Litvě výborný dojem.

Pavel Dunda podlehl Momiru Trbicovi z Francie 4:1 na body ve vyřazovacích bojích.

Samuel Korček si nejdříve dokázal poradit s litevským reprezentantem Edgarasem Trokenskisem a s přehledem zvítězil ve 2. kole vzdáním soupeře. V semifinále dokázal porazit favorizovaného Belgičana arménského původu Vaskena Ghaneniyana 3:2 na body a ve finále si poradil 3:2 na body s domácím čtyřnásobným mistrem Litvy a mistrem Evropy Simonasem Zelenskasem a vybojoval zlatou medaili.

Josef Slepčík dokázal ve vyřazovacích bojích porazit Lotyše Kleinse Rolandse 5:0 na body. V semifinále si poradil s Litevcem Tomasem Burdejevem RSC ve 3. kole. Ve finále pak nestačil na reprezentanta Skotska a podlehl Aaronu Cullenovi 5:0 na body a vybojoval stříbrnou medaili.

Daniel Daniček vybojoval bronzovou medaili. V prvním utkání porazil Litevce Maksima Stefanovice 5:0 na body a v semifinále podlehl slovenskému reprezentantovi Samuelu Horváthovi RSC - I ve třetím kole.

Jindřich Janečka nejdříve porazil ve vyřazovacích bojích Litevce Jurgise Savickase 5:0 na body a v semifinále porazil Estonce Igora Antonova RSC a probojoval se do finále. Do finálového utkání však nemohl nastoupit pro zranění ruky, což byla obrovská škoda, protože náš reprezentant boxoval na turnaji ve skvělé formě.

Děkujeme celé výpravě za výbornou reprezentaci a gratulujeme všem medailistům!