Na ME nás reprezentovala česká výprava pod vedením trenérů Martina Svobody a Konštantína Flachbarta, reprezentačního trenéra dívek Martina Klíče, osobních trenérů Lukáše Jílka a Jiřího Kocourka. Z českých reprezentantů na ME odcestovali chlapci a dívky v těchto váhových kategoriích: 48 kg - Eliška Ostrá, 52 kg - Julia Poledníková, 57 kg - Viktorie Jílková, 60 kg - Katrin Ivanovová, 52 kg - Lukáš Kučera, 54 kg - Mário Rafael, 63 kg - Dominik Pešek, 70 kg - Martin Rusňák, +80 kg - Roman Malý. Největší nadějí byla před odjezdem na mistrovství Viktorie Jílková, která v roce 2021 vybojovala titul mistryně Evropy školní mládeže v Sarajevu.

Viktorie Jílková v prvním utkání zvítězila WO nad Yulii Stupakovou z Ukrajiny. Ve druhém utkání si naše reprezentantka poradila s irskou reprezentantkou Siofrou Lawless, kterou porazila 5:0 na body a postoupila do semifinále.

Může jít o obrázek 8 lidem a indoor

V Semifinále na Jílkovou čekala reprezentantka Litvy Gabriela Sinickaiteová. Česká reprezentantka si velmi chytrým technickým boxem zajistila po hladkém vítězství 5:0 na body postup do finále ME.

Může jít o obrázek 14 lidem , indoor a text that says 'BOXING TEAM LTU 5:0 vino points Sinickaite Gabrie 10 Viktorie CZE KOS FIN IRL POL 10 Deducted 10 27'

Ve finále na českou reprezentantku čekala nepříjemná bojovnice z Řecka Panagiota Kouzilou, která se po celé ME prezentovala vynikající fyzickou kondicí a útočným stylem. Ve velice vyrovnaném a bojovném utkání nakonec zvítězila Viktorie Jílková nejtěsnějším bodovým poměrem 3:2 a vybojovala pro sebe již druhý titul mistryně Evropy.

Martin Rusňák a Roman Malý, se umístili na 5. - 8. místě a chyběl opravdu malý kousek k zisku dalších dvou medailí.

Obrovská gratulace patří mistryni Evropy Viktorii Jílkové. Děkujeme především otci Lukáši Jílkovi, který má velkou zásluhu na úspěchu své dcery. Ocenění bezesporu patří i reprezentačnímu trenérovi Martinu Klíčovi a děkujeme vedení České boxerské asociace.