Zklamaný Šakur Stevenson

RIO DE JANEIRO - Kubánský boxer Robeisy Ramírez i Britka Nicola Adamsová obhájili na olympiádě v Riu de Janeiro zlaté medaile z Londýna. Ramírez, šampion z Londýna ve váze do 52 kg, porazil v duelu o titul v kategorii do 56 kg Američana Shakura Stevensona 2:1, Adamsová zdolala ve váze do 51 kg Francouzku Sarah Ourahmouneovou 3:0. Kuba navíc slaví i v kategorii do 75 kg díky Arlenu Lópezovi.

Ramírez zhatil Američanům šanci na první mužské olympijské vítězství mezi boxery od roku 2004. Devatenáctiletý Stevenson neprohrál s o tři roky starším Kubáncem jednoznačně, hlasy sudích se rozdělily mezi ně. Kuba získala v ringu v Riu druhé zlato.

Třiatřicetiletá Adamsová je prvním britským soutěžícím v boxu, kterému se od roku 1924 podařilo vyhrát zlato na dvou olympiádách za sebou. Předtím to dokázal Harry Mallin, který v Paříži obhájil zlato z Antverp 1920. Ourahmouneová pro Francii v Riu získala v boxerských kláních celkově pátou medaili.

Mezi muži do 75 kg se zopakoval na prvních dvou místech výsledek z loňského světového šampionátu v Dauhá. López si tam poradil s Uzbekem Bektemirem Melikuzjevem 2:1 a slavil premiérový titul mistra světa. Dnes získal třiadvacetiletý Kubánec olympijské zlato po triumfu 3:0.

VÝSLEDKY SOBOTNÍHO PROGRAMU NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V RIU NALEZNETE ZDE!