Pod vedením reprezentačního trenéra Martina Svobody a asistenta Lukáše Jílka odcestovala česká reprezentace kadetů v sestavě:

 • Eliška Ostrá (48 kg)
 • Kateřina Křenčilová (50 kg)
 • Julie Poledníková (52 kg)
 • Viktorie Jílková (60 kg)
 • Adam Marcin (46 kg)
 • Dorian Kropog (48 kg)
 • Maxmilián Plachetka (50 kg)
 • Ondřej Tomáš (52 kg)
 • Tomáš Glovčík (57 kg)
 • Šimon Stojka (63 kg)
 • Lukáš Fiala (66 kg

Zdroj: Česká boxerská asociace, z.s.

Vyřazovací boje Mistrovství Evropy kadetů a kadetek začaly v pátek 21. července. Z českých reprezentantů do bojů zasáhli Eliška Ostrá a Ondřej Tomáš, oba nastoupili proti reprezentantům Německa. Eliška Ostrá jednoznačně zvítězila u všech bodových rozhodčích 5:0 na body nad německou boxerkou Kristinou Hofmannovou, Ondřej Tomáš po bojovném výkonu prohrál s německým boxerem Danielem Diesendorfem 5:0 na body.

V sobotu 22. července nastoupila do zápasů trojice českých reprezentantů. Kateřina Křenčilová, Maxmilián Plachetka a Lukáš Fiala. Kateřina Křenčilová nestačila na srbskou boxerku Nikolu Dzidovou s výsledkem 5:0, Maxmilián Plachetka prohrál 5:0 na body s bulharským soupěřem Angelem Dimitrovem a Lukáš Fiala také prohrál 5:0 na body s Elnurem Abdulaevim z Gruzie.

Rozpis bojů čtvrtého dne poslal do zápasů dva české reprezentanty Tomáše Glovčíka a Šimona Stojku. Český reprezentant Tomáš Glovčík bohužel v bojovném zápase prohrál s reprezentantem Chorvatska Asllanem Krasniqim a v duelu se srbským borcem Markem Jojicem po výborném výkonu zvítězil náš Šimon Stojka 4:1 na body a postoupil do čtvrtfinále.

Pátý den ME nastoupila do ringu Julie Poledníková do čtvrtfinálového souboje o medaili a postup do semifinále proti Leone Dobratiqi z Kosova. Adam Marcin v souboji o postup do čtvrtfinále boxoval s reprezentantem Izraele s Aslanem Jakhidem. Dorian Kropog se v boji o postup do čtvrtfinále utkal s Nojusem Stanisauskasem z Litvy a proti Elišce Ostré v boji o medaile a postup do semifinále nastoupila do ringu polská boxerka Nadia Sylwia Formela. Julie Poledníková ve čtvrtfinálovém souboji odstartovala sérii vítězných utkání pro náš tým – porazila soupeřku ve 2. kole R.S.C a postoupila do semifinále, čímž si zajistila minimálně bronzovou medaili. Další z českých reprezentantů, Adam Marcin, pokračoval a zvítězil nad reprezentantem Izraele 5:0 na body a postoupil do čtvrtfinále. Do třetice tento den vyhrál i Dorian Kropog nad litevským boxerem taktéž 5:0 na body a postoupil do čtvrtfinále. Eliška Ostrá bohužel ani po bojovném výkonu neporazila polskou soupeřku, po předchozím vítězství si na mistrovství Evropy zajistila krásné 5.–8. místo.

Ve středu 26. července nastoupila z našeho týmu do zápasu jediná reprezentantka, dvojnásobná mistryně Evropy Viktorie Jílková proti soupeřce Anglie Irene Rose Lexie Walker. Ve velice tvrdém a bojovném utkání Viktorie Jílková zvítězila nejtěsnějším poměrem bodů 3:2 nad vynikající soupeřkou, která je loňskou mistryní Evropy v kategorii školní mládeže. Viktorie Jílková postoupila do semifinále, čímž našemu týmu zajistila minimálně bronzovou medaili.

Ve čtvrtek 27. července do ringu nastoupila čtveřice českých reprezentantů. Julie Poledníková se v souboji o postup do finále utkala s maďarskou reprezentantkou Sarou Nyogeri, Adam Marcin měl za soupeře Oleksandra Zvereva z Ukrajiny, Dorian Kropog Vagharshaka Keyana z Arménie a Šimon Stojka se utkal s Emirem Kunovacem z Bosny a Hercegoviny. Všichni chlapci nastoupili ve čtvrtfinálových utkáních. První velkou radost nám udělala Julie Poledníkové, která v souboji o postup do finále porazila ve vyrovnaném utkání po výborném výkonu maďarskou reprezentantku Saru Nyogeri 3:2 na body a zajistila si tak postup do nedělního finále. V dalším velice napínavém zápase Adam Marcin ve čtvrtfinále zvítězil po obrovské bitvě 5:0 na body nad ukrajinským soupeřem. Utkání se muselo dobodovat, protože český reprezentant byl na konci druhého kola veřejně napomínán za držení a díky tomu byl u čtyř rozhodčích nerozhodný stav. Adam Marcin tak postoupil do semifinále a zajistil si tak minimálně zisk bronzové medaile. Dorian Kropog ve čtvrtfinále soupeře z Arménie bohužel neporazil, ve velmi bojovném utkání prohrál 5:0 na body a umístil se tak na děleném 5.- 8. místě. Závěrečný zápas tohoto dne přinesl českému týmu opět velkou radost, Šimon Stojka ve čtvrtfinálovém souboji vítězí jednoznačně u všech bodových rozhodčích po výborném výkonu 5:0 na body s borcem z Bosny a Hercegoviny a postoupil do semifinále, čímž si zajistil minimálně zisk bronzové medaile.

Osmý den mistrovství měl na pořadu semifinálové boje, ve kterých se představila trojice českých reprezentantů. V bojích o postup do finále nastoupila Viktorie Jílková proti reprezentantce Turecka Busenur Yazanové, Adam Marcin se utkal s reprezentantem Moldavska Romanem Spakem a Šimon Stojka boxoval rovněž s Moldavcem Danilem Gurandou. Viktorie Jílková potvrdila výbornou formu a v semifinále zvítězila jednoznačně 5:0 na body a postoupila do finále, stejně jako Adam Marcin, který jednoznačně porazil svého soupeře a rovněž si zajistil postup do finálového zápasu. Šimon Stojka v semifinálovém souboji bohužel prohrál s moldavským reprezentantem 5:0 na body a získal tak bronzovou medaili.

V neděli 30. července byly na programu závěrečné finálové boje, ve kterých nastoupili tři čeští reprezentanti: Julie Poledníková, Viktorie Jílková a Adam Marcin. Julie Poledníková nastoupila do finálového boje proti Taisii Pokusaiové z Ukrajiny a bohužel po velice bojovném zápase prohrála 4:1 na body. Julie vybojovala na ME krásnou stříbrnou medaili. Zápas Viktorie Jílkové s ukrajinskou reprezentantou Yulii Stupakovou byl od první vteřiny zápasu velice vyrovnaný a bojovný, i přes jasnou převahu před koncem utkání bohužel Viktorie prohrála nejtěsnějším poměrem 3:2 na body a po dvou zlatých medailích z ME získává krásnou stříbrnou medaili. Posledním finalistou byl Adam Marcin, který po bojovném výkonu ve finále také bohužel prohrál s Angličanem Ali Humzou Malikem 5:0 na body a vybojoval tak na ME stříbrnou medaili.

Zdroj: Česká boxerská asociace, z.s.

Zleva: stříbrní medailisté Adam Marcin, Julie Poledníková, Viktorie Jílková a prezident ČBA Mgr. Marek Šimák. Na fotografii chybí bronzový medailista Šimon Stojka, který odcestoval z šampionátu s trenérem V. Králem ml.

Všichni naši reprezentanti zaslouží velký dík za předvedené výkony jak v ringu, tak v hledišti – skandování ČESKO! ČESKO! bylo jednoznačně vždy nejvíc slyšet a podporovalo naše borce v zápasech. V průběhu šampionátu se k týmu trenérů přidal i Michal Soukup, který byl pro naši výpravu dalším velkým přínosem, spolu s Martinem Svobodou a Lukášem Jílkem vytvořili vynikající týmovou atmosféru, která byla znatelná i ve všech zprávách a příspěvcích na sociálních sítích, kde našemu týmu vyjadřovalo podporu a fandilo obrovské množství nadšených fanoušků. K výpravě se v průběhu semifinálových bojů připojil i trenér Vít Král ml. V historii českého boxu nebyla žádná z výprav kadetů na Mistrovství Evropy nikdy tak úspěšná. Mistrovství Evropy kadetů je jedním z nejprestižnějších amatérských boxerských turnajů pro mladé nadějné a úspěšné boxery, příležitostí ukázat svůj talent a soutěžit na mezinárodní úrovni. Věříme, že se český box opět dostane na výsluní i v mezinárodním ringu a těšíme se na další vývoj našich mladých boxerských nadějí, kteří jsou klíčovým krokem k budoucímu úspěchu českého boxu na mezinárodním poli.