Mezinárodního turnaje v Sheffieldu se zúčastnilo přes devadesát boxerů z těchto šestnácti zemí: Anglie, Wales, Německo, Finsko, Gambie, Francouzská Polynésie, Panama, Nizozemsko, Norsko, Švédsko, Skotsko, Antigua a Barbuda, Dánsko, Nigérie, Mongolsko a Česká republika.

Česká výprava pod vedením reprezentačních trenérů Michala Soukupa a Štěpána Horvátha do Sheffieldu odcestovala v této sestavě:

Lenka Bernardová (60 kg), Filip Horváth (51 kg), Erik Suchý (63,5 kg), Kelvin Soquessa (71 kg) a Jindřich Janečka (80 kg).

Česká reprezentace těsně před odletem do Anglie. Zleva: Prezident ČBA Marek Šimák, reprezentační trenér Michal Soukup, Erik Suchý, Filip Horváth, Kelvin Soquessa, trenér Štěpán Horváth, Jindřich Janečka, Lenka Bernardová a rozhodčí Tomáš Šmíd

Turnaj odstartoval vyřazovacími zápasy ve středu 17. ledna a v ringu se představili dva čeští reprezentanti. Jako první z našich do ringu nastoupila ve váhové kategorii do 60 kg Lenka Bernardová proti reprezentantce Německa Felicitas Ganglbauerové. Bohužel česká reprezentantka na svou soupeřku nestačilla a překvapivě, nicméně zaslouženě prohrála 0:5 na body.

Kelvin Soquessa (71 kg) měl za soupeře Jamese Delana z Holandska, který v pohledném a technickém zápase zvítězil 3:1 na body a postoupil do další turnajové fáze.

Druhý den do ringu nastoupili čtyři čeští reprezentanti. Ve váze do 51 kg nestačil v semifinále Filip Horváth na Němce Salaha Ibrahimova. Ve velice pohledném zápase boxovaném ve vysokém tempu český reprezentant prohrál 0:5 na body a domů si odvezl cenné zkušenosti a bronzovou medaili.

Jindřich Janečka (80 kg) nastoupil proti domácímu reprezentantovi Anglie Ramtinu Musahovi. Ve svižně boxovaném utkání plném tvrdých výměn zvítězil reprezentant Anglie, když po vyrovnaném prvním kole převzal od druhého kola iniciativu a poslal Janečku do počítání a ve třetím kole po druhém počítání ringový rozhodčí ukončil zápas verdiktem RSC.

Českému reprezentantovi Eriku Suchému los postavil do cesty ve váhové kategorii do 63,5 kg domácího borce z Anglie Joe Tyerse . V pěkném, technickém a vyrovnaném utkání bohužel zvítězil nakonec na body 4:1 anglický reprezentant.

Jako poslední z našich nastoupil Kelvin Soquessa (71 kg) proti reprezentantovi Švédska Kevinu Scottovi. V nádherném zápase a po výborném výkonu zvítězil český reprezentant i ve svém druhém utkání na body. Těsné, ale zasloužené vítězství 3:2 rozhodlo o tom, že postoupil do semifinále.

V semifinálovém souboji nastoupil Soquessa proti reprezentantovi Anglie, stříbrnému medailistovi z ME 2022 v Arménii Lewisi Richardsonovi. V utkání, které se boxovalo ve vysokém tempu nakonec zvítězil zaslouženě anglický reprezentant, který postoupil do finále. Kelvin Soquessa vybojoval po obrovské bitvě krásnou bronzovou medaili.


Filip Horváth a Kelvin Soquessa s bronzovými medailemi


Výsledky 1.část // Výsledky 2. část // Výsledky 3. část // Výsledky 4. část // Výsledky 5. část

Finálové výsledky žen

VÁHA

ZLATO

STŘÍBRO

50 kg

Savannah Stubley (ENG)

Maxi Klotzer (GER)

54 kg

Lauren Mackie (ENG)

Melissa Mortensen (DEN)

57 kg

Maud van der Toorn (NED)

Elise Glynn (ENG)

60 kg

Shona Whitwell (ENG)

Lucy Kings Wheatley (ENG)

66 kg

Dionne Burman (ENG)

Leonie Muller (GER)

75 kg

Cindy Ngamba (RBT)

Atheyna Bylon (PAN)

Finálové výsledky mužů

VÁHA

ZLATO

STŘÍBRO

51 kg

Kiaran MacDonald (ENG)

Salah Ibrahim (GER)

57 kg

Owain Harris (WAL)

Jack Dryden (ENG)

63,5 kg

Patris Mughalzai (ENG)

Joe Tyers (ENG)

71 kg

Nikolaj Terteryan (DEN)

Lewis Richardson (ENG)

80 kg

Ramtin Musah (ENG)

George Crotty (ENG)

92 kg

Patrick Brown (ENG)

Adam Olare (NGR)

92 kg +

Nikita Putilov (GER)

Omar Shiha (NOR)


Po návratu na letiště v Praze za ČBA přivítal reprezentanty, jejich trenéry Michala Soukupa a Štěpána Horvátha i rozhodčího Tomáše Šmída viceprezident ČBA Rudolf Kraj. Medailistům předal pamětní listy a všem jménem ČBA poděkoval za jejich výkony.


Děkujeme celé výpravě za výbornou reprezentaci a gratulujeme Kelvinu Soquessovi a Filipu Horváthovi k bronzovým medailím.