Pod vedením trenérů Vasila Larionova, Radka Semana, Lenky Kardové, Rudolfa Kraje a Michala Soukupa nás na Evropských hrách reprezentovali:

 • Nela Freiherrová (50 kg)
 • Claudia Tótová (54 kg)
 • Lucie Sedláčková (57 kg)
 • Lenka Bernardová (60 kg)
 • Markéta Tojnarová (66 kg)
 • Monika Langerová (75 kg)
 • Vladimír Trakal (57 kg)
 • Petr Novák (63,5 kg)
 • Miloš Bartl (71 kg)
 • Jindřich Janečka (80 kg)
 • Pavol Hrivňák (92 kg)
 • Martin Pinc (+92 kg)

Boxerský turnaj na Evropských hrách, ve kterém startovalo 325 boxerů a boxerek ze 42 zemí odstartoval 23. června. Hned v prvním dni se představili tři čeští reprezentanti: Lenka Bernardová nastoupila proti Švédce Agnes Alexiussonové, které podlehla v bojovném utkání 5:0 na body. Švédka se nakonec v turnaji probojovala do čtvrtfinále, ve kterém podlehla ve vyrovnaném utkání 4:1 na body olympijské vítězce Kellie Harringtonové. Vladimír Trakal se utkal se zkušeným Arménem Arturem Bazexanem a prohrál rovněž 5:0 na body. Miloš Bartl podlehl s Miroslavem Ischenkem Kapuloerem z Izraele stejným výsledkem.

Druhý den do turnaje zasáhli Jindřich Janečka, který smolně prohrál se stříbrným medailistou z ME do 22 let Gradusem Krausem z Holandska, když v 1. kole inkasoval tvrdý úder na nos a utkání skončilo pro zranění českého borce verdiktem RSC - I. Claudia Tótová prohrála s maďarskou reprezentantkou Hannou Lakotarovou ve vyrovnaném zápase 4:1 na body. Markéta Tojnarová, které los do cesty postavil zkušenou maďarskou reprezentantku nestačila na Annu Lucu Hamori a prohrála 5:0 na body, maďarská reprezentantka na EH vybojovala bronzovou medaili. Pavol Hrivňák v bojovném zápase podlehl polskému reprezentantovi Mateuszovi Bereznickimu, který v Krakově nakonec vybojoval bronzovou medaili 5:0 na body.

Třetí den se v turnaji představili další dva čeští reprezentanti. Nela Freiherrová měla za soupeřku vicemistryni světa Dánku Vinther Sofii Rosshaugovou, se kterou i přes bojovný výkon prohrála 5:0 na body. Petr Novák podlehl s reprezentantem Itálie Gianluigi Malangem v těsném utkání 4:1 na body.

Další naši reprezentanti se představili v turnaji v úterý 27. června. Monika Langerová, které los postavil do cesty v osmifinále mistryni Evropy řeckou reprezentantku Vasiliki Stavridouvou se velkého jména rozhodně nezalekla. Česká reprezentantka senzačně dokázala porazit řeckou reprezentantku 5:0 na body a postoupila do čtvrtfinále. Lucie Sedláčková v bojovném zápase prohrála s reprezentantkou Francie, bronzovou medailistkou z nedávného Mistrovství světa v Indii Aminou Zidani 4:1 na body, Francouzka nakonec získala na EH zlatou medaili ! Martin Pinc v bojovném utkání prohrál s Davitem Chaloyanem z Arménie. Chaloyan je stříbrným medailistou z Mistrovství světa 2021 v Bělehradu. Český reprezentant se svého soupeře rozhodně nezalekl a arménskému reprezentantovi byl rovnocenným soupeřem a v prvním kole poslal Arména do počítání. Zkušený Chaloyan pak oplatil Martinovi stejnou mincí v kole druhém. Nakonec se z vítězství 5:0 na body zaslouženě radoval Chaloyan, který v Krakově vybojoval stříbrnou medaili

Ve středu 28. června ve čtvrtfinále nastoupila Monika Langerová proti zkušené Irine Nicolette Schönbergerové z Německa, která se již několikrát umístila na ME i MS na 5. místě. Ve velice vyrovnaném a bojovném utkání se nakonec radovala z vítězství německá reprezentantka, i když verdikt rozhodčích zněl 5:0 na body, tak postup do semifinále a zisk medaile byl velmi blízko, protože hned u čtyř rozhodčích skončil zápas 29:28 a česká reprezentantka ukázala, že má v sobě obrovský potenciál.

Děkujeme celé boxerské výpravě za reprezentaci a bojovné výkony, které na EH předvedli.