Tohoto slavného a mezinárodně uznávaného turnaje se zúčastnilo celkem 100 boxerů ze sedmnácti zemí: Arménie, Belgie, Česká republika, Anglie, Estonsko, Finsko, Německo, Maďarsko, Kazachstán, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Skotsko, Švédsko, Ukrajina a Wales

Na turnaji se představilo šest českých reprezentantů: Erik Suchý (63,5 kg), Petr Novák (67 kg), Miloš Bartl (71 kg), Tomáš Bureš (80 kg), Pavol Hrivňák (92 kg) a Martin Pinc (+92 kg).

Erik Suchý (63,5 kg) nestačil v semifinále na Estonce Semjona Kamanina a podlehl ve vyrovnaném utkání 1:4 na body a stejným poměrem prohrál i Miloš Bartl ve váze do 71 kg s dalším z estonských reprezentantů Pavlem Kamaninem. Tomáši Burešovi postavil los do cesty rovněž reprezentanta Estonska a prohrál se Stivenem Aasem na body. Pavol Hrivňák (92 kg) nestačil na ukrajinského reprezentanta Arkadije Karcana a podlehl ve třetím kole RSC a Martin Pinc (+92 kg) prohrál na body s Polákem Oskarem Safaryanem.

Největší radost nám udělal Petr Novák ve váze do 63,5 kg, který v prvním utkání zvítězil na body nad německým reprezentantem Davudem Husnutdinovem. V semifinále se českému reprezentantovi do cesty postavil skotský reprezentant Aurel Szlagyi a Petr Novák zvítězil jednoznačně u všech rozhodčích 5:0 na body a postoupil do finále tohoto prestižního a velice silně obsazeného turnaje. Tam na něj čekal domácí Litevec Gudomskas Nedas a utkání skončilo nejtěsnějším možným poměrem bodů 2:3 ve prospěch Litevce a podle reprezentačního trenéra Vasila Larionova byl výsledek utkání přinejmenším sporný.

Zdroj: ČBA

Gratulujeme Petru Novákovi, který vybojoval stříbrnou medaili z velice silně obsazeného turnaje.