Sportovní hala v České Lípě hostila od čtvrtka do soboty nejlepší juniory a juniorky, kteří bojovali celkem v šestnácti váhových kategoriích.

Ve čtvrtek v 15:00 odstartovalo Mistrovství vyřazovacími boji a diváci mohli shlédnout celkem 25 zajímavých utkání.

V pátek bylo na programu celkem devatenáct zápasů. Diváci opět viděli zajímavé souboje, ve kterých se zrodil i jeden překvapující výsledek, když ve váhové kategorii do 75 kg podlehl 4:1 na body jeden z favoritů této kategorie Denis Porubský, který nestačil na brněnského borce Lukáše Chalupku.Tento zápas se dá zcela určitě označit jako utkání dne, protože oba borci předvedli špičkový box.

V sobotu od 12:00 začal finálový program. Moderátor Matouš Rajmont nejdříve při slavnostním nástupu pozval do ringu prezidenta ČBA Marka Šimáka a ředitele turnaje Radka Procházku, kteří zahájili finálový program a poté představil rozhodčí a všechny borce, kteří se probojovali do bojů o titul mistra ČR pro rok 2024. Zazněla Česká statní hymna a mohlo začít deset finálových bojů v kategorii juniorů.

Váhová kategorie do 54 kg nabídla zajímavý a pohledný souboj mezi Ondřejem Tomášem a Samuelem Klabenešem. Ve vyrovnaném zápase se nakonec radoval ze zaslouženého vítězství Samuel Klabeneš, který zvítězil v poměru 4:1 na body a mohl se radovat ze svého již čtvrtého titulu mistra ČR.

V kategorii do 57 kg získal titul Šimon Šeděnka, který zvítězil v bojovném zápase poměrem bodů 4:1 nad Lukášem Mattou.

Na řadu přišla váhová kategorie do 60 kg a i tento duel skončil poměrem bodů 4:1, když se ze zaslouženého vítězství radoval Ondřej Schmid, který porazil Ondřeje Sládka.

Ve váhové kategorii do 63,5 kg potvrdil roli favorita bronzový medailista z ME kadetů 2023 Šimon Stojka, který zvítězil 5:0 na body nad Samuelem Salou.

V dalším zápase finálového programu se boxovalo v kategorii do 67 kg, ve kterém vybojoval zlatou medaili Ben Bauer, který s přehledem vybodoval 5:0 na body Tomáše Bublíka.

V kategorii do 71 kg zvítězil v bojovném a vyrovnaném utkání Maxim Vaněček 4:1 na body nad Adamem Rojíčkem.

Na řadu přišel duel ve váze střední do 75 kg. Lukáš Chalupka zvítězil v pohledném utkání, které se boxovalo v solidním tempu u všech bodových rozhodčích nad Šimonem Šrumou.

Ve váhové kategorii do 80 kg splnil roli favorita zkušený Martin Rusňák, který pohledným a technickým boxem vybodoval Miroslava Huška 5:0 na body.

Na řadu přišel duel do 86 kg, ve kterém si to rozdali o titul David Hataš a z domácího pořádajícího oddílu Viper Club Česká Lípa Dominik Holub. V bojovném zápase nakonec zvítězil Dominik Holub 4:1 na body a sportovní hala explodovala nadšením.

V posledním utkání finálového programu v supertěžké kategorii +92 kg nastupoval v roli favorita český reprezentant Roman Malý proti Nikolasi Šálkovi. V zápase, který byl skutečným vyvrcholením celého Mistrovství se radoval z titulu v nejtěžší hmotnostní kategorii překvapivě, ale zaslouženě Nikolas Šálek, který zvítězil po obrovské bitvě nejtěsnějším poměrem 3:2.

Finále děvčat se uskutečnilo již v pátek a tituly mistryň ČR vybojovaly Eliška Ostrá (50 kg), Amálie Lantová 54 kg), Julie Poledníková (57 kg), Viktorie Jílková (63 kg), Jana Lamačová (66 kg) a Kristýna Doležalová (73 kg).

Zde se můžete podívat na konečné pavouky MČR.

Děkujeme pořadatelům z klubu Viper Club Česká Lípa a jmenovitě Radkovi Procházkovi za perfektní organizaci Mistrovství a gratulujeme všem medailistům.