Mistrovství Evropy žen se konalo ve dnech 14. - 22. 10. 2022 v Budvě v Černé Hoře za účasti 154 boxerek z 30 zemí: Arménie, Ázerbájdžán, Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Anglie, Finsko, Francie, Gruzie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Kosovo, Litva, Moldavsko, Černá Hora, Nizozemsko, Polsko, Rumunsko, Srbsko, Slovensko, Španělsko , Švédsko, Švýcarsko, Turecko, Ukrajina a Wales.

Na ME startovalo pod vedením trenérů Radka Semana a Míti Soukupa pět českých reprezentantek: Claudie Tótová (do 54 kg), Nela Freiherrová (do 52 kg), Kateřina Čavajdová (do 57 kg), Lenka Bernardová (do 60 kg) a Iveta Čadová (do 81 kg). Největší radost nám udělala Lenka Bernardová, která si na ME postupně poradila s Gabrielou Dimitrovovou z Bulharska, kterou porazila 4:1 na body, další soupeřkou byla Elida Kočarjanová z Arménie nad kterou zvítězila 3:2 na body a v semifinále si stejným způsobem poradila s Anou Starovoitovou z Litvy. Ve finále podlehla 0:5 na body po oboustranně pěkném a technickém boxu zkušené reprezentantce Irska Kellie Anne Harrington, která má za sebou řadu mezinárodních úspěchů: stříbrná medaile z Mistrovství světa 2016, zlatá medaile na Mistrovství světa v roce 2018 a olympijská vítězka z Tokia 2020.

Kellie Anne Harrington a Lenka Bernardová po vážení před finálovým duelem.

Nela Freiherrová a Kateřina Čavajdová prohrály své úvodní duely. Claudie Tótová a Iveta Čadová skončily na 5. - 8. místě, když prohrály ve čtvrtfinále.

Děkujeme za skvělou reprezentaci a gratulujeme Lence Bernardové k fantastickému úspěchu a zisku stříbrné medaile. Je to historický úspěch a po zisku bronzové medaile Venduly Kučerové v roce 2019 a třech bronzech Martiny Schmoranzové z let 2006, 2011 a 2016, je zisk stříbrné medaile Lenky Bernardové největším úspěchem ženského boxu u nás.