Ve čtvrtek 15. 12. 2022 v 15:00 odstartovalo mistrovství vyřazovacími boji a celkem bylo k vidění 24 utkání.

Výsledky vyřazovacích bojů

Semifinále, pátek 16. 12. 2022 bylo na programu 30 utkání.

Výsledky semifinálových bojů

Finále, sobota 17. 12. 2022

Ještě než se boxerky a boxeři představili ve sportovní hale TJ Spoje Praha při finálovém galavečeru, tak ve 12:00 absolvovali veřejné vážení v Galerii Harfa.

Finálový galavečer, který měl na programu devět ženských a devět mužských zápasů byl na programu od 18:00.

52 kg: Jako první se v ringu představily Veronika Zajícová a Nela Freiherová. Ve vyrovnaném a bojovném utkání zvítězila Nela Freiherová 4:1 na body.

60 kg: Ivan Pavlyuk vs. Jakub Babiyar. V tomto zápase proti sobě nastoupili dva oddíloví kolegové. Lépe začal Babiyar, dokázal si svého soupeře držet od těla na distanc a v prvním kole byl lepším boxerem. Od druhého kola Pavlyuk změnil taktiku, začal chodit více za svým soupeřem, zkracoval vzdálenost a u těla bodoval. Nakonec se mohl radovat z vítězství na body 5:0.

54 kg: Michaela Kerlehová vs. Claudia Tótová. Utkání, které bylo velice bojovné začala lépe Tótová, která opanovala první dvě kola a byla lepší a techničtější boxerkou. Ve třetím kole Kerlehová, která po celý zápas útočila, začala zápas otáčet ve svůj prospěch. Tótová byla ve třetím kole veřejně napomínána za držení, což znamená srážku jednoho bodu. Nakonec se radovala z těsného vítězství Tótová, která si udělala v prvních dvou kolech dostatečný bodový náskok a ani srážka jednoho bodu ji nepřipravila o těsné vítězství 3:2 na body.

63,5 kg: Zápas dvou českých reprezentantů Petra Nováka a Erika Suchého bylo reprízou loňského finále. V nádherném bojovném a technickém utkání, které doslova zvedalo diváky ze sedadel, bylo utkání do posledního kola u rozhodčích vyrovnané. Nakonec se z těsného vítězství 3:2 na body radoval Erik Suchý a vybojoval svůj již druhý seniorský titul mistra ČR. Oba dva borci zaslouží absolutorium za předvedený výkon!

57 kg: Natálie Toboličová nastoupila proti Kateřině Čavajdové, která byla papírovou favoritkou. Toboličová se rozhodně své soupeřky nezalekla a zaslouží uznání za bojovnost. Z vítězství 5:0 na body se ale zaslouženě radovala zkušenější Čavajdová.

67 kg: Kelvin Soquessa nastoupil proti Daliboru Závodskému, který byl překvapením mistrovství, když v každém utkání ukazoval velkou bojovnost a dobrou fyzickou připravenost. Svým útočným stylem chtěl překvapit i ve finále technicky výborně vybaveného boxera Soquessu, což ale nestačilo a prohrál jednoznačně 5:0 na body.

60 kg: Karolína Hefferová vs. Michaela Hlaváčíková. Přes veškerou snahu a bojovnost Hefferové zvítězila zcela jednoznačně na body u všech bodových rozhodčích Hlaváčíková.

71 kg: Pavel Dunda měl za soupeře zkušeného Pavla Mozgu. Pěkné a bojovné utkání, které bylo bohaté na údery, kdy oba borci předvedli obrovskou bojovnost a velkou vůli po vítězství. Z vítězství 4:1 na body se nakonec radoval Pavel Dunda.

63 kg: Lenka Bernardová (vicemistryně Evropy z letošního roku) byla obrovskou favoritkou této váhové kategorie. Nebylo pochyb, že si jde pro titul mistryně ČR. Lenka Volejníková předvedla bojovný a srdnatý výkon a rozhodně nedala Bernardové nic zadarmo, ale z vítězství 5:0 na body se radovala Lenka Bernardová.

75 kg: Miloš Bartl vs. Adam Valenta. Nádherné utkání boxované ve vysokém tempu, které diváky opravdu bavilo. Oba borci předvedli perfektní box, který splňoval ty nejpřísnější měřítka. Z těsného vítězství 3:2 na body se nakonec radoval Miloš Bartl.

66 kg: Markéta Tojnarová vs. Šarlota Novotná. Ve vyrovnaném utkání byla v každém kole o kousek přesnější Tojnarová, která zvítězila 5:0 na body.

80 kg: Tomáš Bureš nastoupil proti Michalovi Tarešovi, který patřil mezi další příjemné překvapení mistrovství, když v každém zápase ukazoval obrovskou vůli po vítězství. Jinak tomu nebylo ani ve finále, ale nakonec se z vítězství radoval přesnější a zkušenější Bureš.

70 kg: Johana Rochl vs. Tereza Cvingerová. Zcela jednoznačně zvítězila Tereza Cvingerová, která své soupeřce nedala žádnou šanci a po prvním vyhraném kole poslala svou soupeřku do počítání. Ringový rozhodčí utkání ukončil verdiktem RSC.

86 kg: Daniel Komárek vs. Jan Pacák. Komárek, který v semifinále překvapivě porazil RSC ve třetím kole loňského mistra ČR Davida Klíče vybojoval svůj první titul v seniorské kategorii a porazil Pacáka s přehledem 5:0 na body.

75 kg: Martina Schmoranzová, zkušená jedenáctinásobná mistryně ČR a trojnásobná medailistka z ME se vrátila do ringu, aby pro sebe vybojovala dvanáctý titul mistryně České republiky. Soupeřkou ji byla Monika Langerová, která se snažila a bojovala, přesto ale prohrála jasně 5:0 na body.

92 kg: Pavol Hrivňák dokázal v těsném utkání porazit 4:1 na body Jiřího Krejčího, který ukázal bojovné srdce. Celý zápas útočil a šel po svém soupeři. Hrivňák, který boxoval z ústupu si v prvních dvou kolech vypracoval slušný bodový náskok a i když v posledním kole dominoval Krejčí, tak už to nemohlo zvrátit výsledek.

81 kg: Pavla Jonášková porazila Romanu Harenčákovou na body 5:0

+92 kg: Martin Pinc v supertěžké váze nedal vůbec žádnou šanci soupeři Šimonu Šusterovi a zvítězil v prvním kole RSC.

Finálové výsledky

Konečné pavouky MČR


Mistryně České republiky 2022

51 kg - Nela Freiherová

54 kg - Claudia Tótová

57 kg - Kateřina Čavajdová

60 kg - Michaela Hlaváčíková

63.5 kg - Lenka Bernardová

66 kg - Markéta Tojnarová

70 kg - Tereza Cvingerová

75 kg - Martina Schmoranzová

81 kg - Pavla Jonášková


Mistři České republiky 2022

60 kg - Ivan Pavlyuk

63,5 kg - Erik Suchý

67 kg - Kelvin Soquessa

71 kg - Pavel Dunda

75 kg - Miloš Bartl

80 kg - Tomáš Bureš

86 kg - Daniel Komárek

92 kg - Pavol Hrivňák

+92 kg - Martin Pinc


Děkujeme Danu Táborskému a jeho organizačnímu týmu za skvěle zorganizované mistrovství. Rovněž poděkování patří všem sponzorům!