Mistrovství se konalo od 19. - 21. 10. 2023 ve sportovní hale Sareza. Celkem se na mistrovství ČR přihlásilo osmdesát boxerů a boxerek. 53 mužů a 27 žen bojovalo v těchto váhových kategoriích:

Ženy: 48kg / 52 kg / 54 kg / 60 kg / 63 kg / 66 kg / 70 kg / 75 kg a 81 kg.

Muži: 54 kg / 57 kg / 60 kg / 63,5 kg / 67 kg / 71 kg / 75 kg / 80 kg / 86 kg / 92 kg / + 92 kg

Mistrovství odstartovalo ve čtvrtek 19. října v 15:00 a bylo k vidění dvacet šest zajímavých boxerských utkání. Za největší překvapení prvního dne bylo utkání ve váhové kategorii do 75 kg, kdy překvapivě nestačil zkušený vítkovický Dominik Gloser na Jirku Sedláčka z Plzně, který zvítězil těsně, nicméně zaslouženě 3:2 na body.

V pátek 20. října ve 14:00 začaly semifinálové boje. Na programu bylo dvacet semifinálových bojů . Ve váhové kategorii do 60 kg David Karbaš v bojovném utkání zvítězil nejtěsnějším poměrem bodů 3:2 nad Kryštofem Vondráčkem.

Amálie Danhielová (48 kg) si poradila se svou soupeřkou Vanessou Švenkovou RSC ve třetím kole. Petra Cvoligová (52 kg) nedala své soupeřce žádnou šanci a zvítězila již v 1. kole RSC nad Eliškou Konvalinovou.

Ve váhové kategorii do 60 kg zkušená Lucie Sedláčková zvítězila ve druhém kole RSC nad Marií Rakosníkovou a Natálie Poledníková porazila 4:1 na body Sandru Skořepovou.

V dalším zápase nastoupila velmi zkušená Martina Schmoranzová (75 kg) a s velkým přehledem si pohlídala jasné vítězství nad Terezou Cvingerovou.

Kateřina Vondráčková (75 kg) po vyhraném prvním kole prohrála v bojovném zápase s Monikou Langerovou, která od druhého kola začala diktovat tempo a nakonec zvítězila ve 3. kole RSC.

V kategorii do 80 kg Daniela Fialová zvítězila diskvalifikací ve třetím kole nad Romanou Herenčákovou.

Jako první z mužů v pátek nastoupili do ringu ve váhové kategorii do 57 kg Tomáš Hvězda, který zvítězil u všech bodových rozhodčích 5:0 na body nad Petrem Peckou.

Ve váhovce do 60 kg Rafael Hanciuta v bojovném utkání zvítězil nad Martinem Kašíkem ve třetím kole RSC, přestože po dvou kolech bylo utkání u všech rozhodčích vyrovnané.

V dalším zápase nastoupil zkušený Pavel Mozga (67 kg) proti ostravskému Patriku Štefanovi v roli favorita, ovšem domácí borec se nezalekl a zaslouženě zvítězil 5:0 na body.

Ve druhém semifinálovém utkání do 67 kg Tomáš Otta podlehl ve velice vyrovnaném, bojovném a pohledném utkání Maximu Redlovi nejtěsnějším poměrem 3:2 na body.

Pavel Dunda (71 kg) si poradil 5:0 na body s Martinem Marešem. V druhém semifinále této váhové kategorie nastupoval v roli velkého favorita Kelvin Soquessa proti Denisu Drbalovi, ten prohrál 5:0 na body, přesto zaslouží absolutorium za bojovnost.

Ve váze střední do 75 kg nejdříve Šimon Barteček v těsném a bojovném utkání zvítězil 3:2 na body nad Jiřím Sedláčkem a Miloš Beránek zvítězil jednoznačně 5:0 na body nad Matějem Křenem.

Váha do 80 kg: Jindřich Janečka zvítězil ve vyrovnaném, bojovném a pohledném utkání, které se rozhodně muselo divákům líbit nad Michalem Tarešem 4:1 na body a Daniel Florian prohrál diskvalifikací ve třetím kole s Tomášem Burešem.

Na řadu přišla poslední váhová kategorie pátečních bojů. Daniel Komárek (86 kg) nedal svému soupeři Danielovi Krhounkovi žádnou šanci a zvítězil v 1. kole RSC. Podobně si počínal Martin Prázdný, který porazil Serváce Boháče ve 2. kole RSC.

V pátek nebyly na programu jen boxerská klání, ale i výstava obrazů jedné z legend našeho olympijského sportu Rostislava Osičky, která se uskutečnila ve Dvoraně radnice Moravské Ostravy a Přívozu, kterou zahájil a moderoval představitel Vildy ve filmu Pěsti ve tmě Marek Vašut.

Sobotní finálový galavečer FOSFA Mistrovství ČR mužů a žen začal v 17:00 hodin. Moderátorem celého finálového galavečera byl Marek Vašut. Diváky čekalo čtrnáct atraktivních zápasů.

V prvním utkání Kateřina Čavajdová (54 kg) zvítězila nad Michaelou Kerlehovou 5:0 na body, ale neměla to rozhodně jednoduché, protože její soupeřka předvedla tradičně velkou bojovnost.

Lucie Sedláčková (60 kg) nastoupila proti velké domácí naději Natálii Poledníkové. V pěkném, bojovném utkání, které bylo odboxováno ve vysokém tempu se z vítězství 5:0 radovala Sedláčková.

Ve váhové kategorii do 63 kg proti sobě nastoupily zkušené boxerky Lenka Volejníková a Magdalena Tichá, které si v ringu rozhodně nic nedarovaly. V bojovném utkání zvítězila 5:0 na body Tichá.

Marketa Tojnarová (63 kg) bojovala, snažila se a nechala v ringu své maximum, ale na Dominiku Čiklovou to nestačilo a prohrála 5:0 na body.

Filip Horváth zvítězil ve váhové kategorii do 54 kg nad další ostravskou nadějí Jiřím Kozlem v bojovném utkání, které doslova chvílemi zvedalo diváky ze sedadel 4:1 na body.

Rafael Hanciuta (60 kg) chodil neustále za svým soupeřem, snažil se útočit, ale David Karbaš předvedl pohledný box z ústupu a zaslouženě zvítězil 4:1 na body.

Ve váhové kategorii do 63,5 kg nastoupil do ringu ostravský Erik Suchý, který nedal svému soupeři Vladimíru Trakalovi žádnou šanci a zvítězil po perfektním výkonu jednoznačně u všech bodových rozhodčích 5:0 na body. Hala doslova explodovala nadšením!

Patrik Štefan (67 kg), další z ostravských borců, nastoupil proti Maximu Redlovi. Ve vyrovnaném, bojovném utkání, které se boxovalo ve vysokém tempu zvítězil nejtěsnějším poměrem 3:2 na body Štefan a ostravská hala se opět zatřásla v základech.

Na řadu přišla váhová kategorie do 71 kg, ve které proti sobě nastoupili zkušení Pavel Dunda a Kelvin Soquessa. Divácky atraktivní box pro sebe nakonec rozhodl poměrem 4:1 na body Soquessa.

Porubský Šimon Barteček (75 kg) měl ve finále za soupeře zkušeného Miloše Beránka, který si to v ringu s velkým přehledem pohlídal a zvítězil 5:0 body.

Ve váze do 80 kg zvítězil Jindřich Janečka, který měl za soupeře Tomáše Bureše. Bohužel utkání se nedoboxovalo do konce, protože ve druhém kole se borci nezaviněně střetli hlavami a Janečka měl poraněný nos (pravděpodobná zlomenina) a dle pravidel se tak utkání dobodovalo a skončilo 3:1 na body pro Janečku.

Daniel Komárek (86 kg) se utkal se zkušeným Martinem Prázdným. Ten svého soupeře porazil jednoznačně 5:0 na body.

Ve váze těžké, do 92 kg Šimon Šuster zvítězil nad Markem Smejkalem 5:0 na body, ale rozhodně to neměl jednoduché, nicméně zasloužená výhra.

Finálový galavečer vyvrcholil soubojem v supertěžké kategorii + 92 kg. V utkání, které se odboxovalo ve vysokém tempu plném těžkých úderů zvítězil Filip Kočí nad Patrikem Terkelem 5:0 na body. Utkání, které zvedalo diváky ze sedadel a oba borci předvedli obrovskou vůli a touhu po vítězství bylo skutečným vyvrcholením finálových bojů MČR 2023.

Výsledky 1. dne

Semifinálové výsledky

Finálové výsledky

Pavouky MČR 2023

Všichni mistři ČR pro rok 2023 byli dekorováni krásnými pásy vyrobenými precizní prací českých mistrů brašnářů, českých sklářských mistrů, výtvarníka Oldy Sládka.

Může jít o obrázek kůže

Děkujeme domácím pořadatelům Boxing Ostrava za perfektně zorganizované mistrovství. Jmenovitě Daliboru Fröhlichovi a viceprezidentovi ČBA Daliboru Moukovi a celému pořadatelskému týmu.

Rovněž děkujeme partnerům letošního MČR.

Fosfa a.s. - Strojirenstvi.cz