V pátek 15. března začalo Mistrovství vyřazovacími zápasy a bylo k vidění celkem dvacet pět zajímavých utkání. Hned první den se zrodilo překvapení ve váhové kategorii do 63 kg, když zkušený krnovský borec Šimon Peňáz, který byl jedním z aspirantů na titul v této váhové kategorii. Prohrál s Patrikem Kaštánkem z Mělníku ve vyrovnaném a bojovném utkání 4:1 na body. Tento zápas byl ozdobou prvního dne Mistrovství.

Výsledky 1. dne

V sobotu byly na programu semifinálové boje a diváci viděli opět dvacet pět krásných a bojovných duelů. Pouze tři zápasy skončily před limitem, ve všech ostatních se bojovalo až do závěrečného gongu. Překvapení prvního dne, Patrik Kaštánek, nedal žádnou šanci svému soupeři Radimu Wágnerovi a zvítězil v 1. kole RSC a postoupil do finále. Naopak žádným překvapením nebyl postup dvou reprezentantů a medailistů z ME ve váhové kategorii do 60 kg Jana Sýkory a Tomáše Glovčíka a stejně dobře si vedli další zkušení reprezentanti Adam Marcin, stříbrný medailista z loňského ME kadetů a Dorian Kropog několikanásobný účastník ME.

Semifinálové výsledky

Finálový program začal v neděli v 10:00 slavnostním nástupem všech rozhodčích, poté zazněla statní hymna , kterou nádherně zazpívala Veronika Verešová a poté byli představeni všichni boxeři a boxerky, kteří se probojovali do finálových bojů.

Prvních pět duelů finálového programu patřilo dívkám.

Ve váhové kategorii do 46 kg získala titul Sofie Tkáčová, která zvítězila verdiktem WO. Soupeřka Klára Přívratská pro silné nachlazení neabsolvovala lékařskou prohlídku.

Sabina Vochová si ve finále ve váhové kategorii do 52 kg poradila s Eliškou Dufke, když si pohlídala průběh celého zápasu a vyhrála u všech bodových rozhodčích 5:0 na body.

Agáta Viktorová zvítězila v kategorii do 54 kg nad Nelou Procházkovou ve vyrovnaném zápase 5:0 na body. Obě děvčata předvedla bojovný výkon.

V kategorii do 57 kg nestačila Bára Rosyvková na Kateřinu Marynets, která po celý zápas diktovala tempo a po zásluze zvítězila 5:0 na body.

V posledním dívčím zápase finálového programu ve váze do 60 kg zvítězila a zlatou medaili vybojovala Alice Lazarová, když po obrovské bitvě zvítězila 3:2 na body nad Janou Novotnou.

Finálový program, který moderoval Matouš Rajmont, pokračoval zápasy chlapců.

Ve váhové kategorii do 42 kg zvítězil už v 1. kole RSC Kevin Tyle nad Kristiánem Holubem.

Denis Polák porazil Nikolase Holuba 4:1 na body a vybojoval zlatou medaili v kategorii do 46 kg.

Ve váhové kategorii do 48 kg vybojoval zlatou medaili Nikolas Michajlyk, když zvítězil u všech bodových rozhodčích 5:0 na body nad Davidem Likou.

Váhovou kategorii do 50 kg ovládl zkušený reprezentant Adam Marcin, velký talent českého boxu, stříbrný medailista z ME kadetů 2023, který nedal svému soupeři Matěji Sterankovi žádnou šanci a zvítězil ve 2. kole RSC.

V kategorii do 52 kg splnil roli favorita další z reprezentantů, ůčastník několika ME Dorian Kropog, který si zkušeně pohlídal všechna kola a zvítězil 5:0 na body nad Huseinim Irijanem.

V dalším utkání nestačil Francesco Polák na Lukáše Zoubka, který v pohledném zápase zvítězil zaslouženě 5:0 body a mohl se radovat ze zlaté medaile ve váhové kategorii do 54 kg.

Ve váze do 57 kg si pohlídal vítězství Ladislav Danihel, který po celou dobu útočil a zvítězil u všech bodových rozhodčích nad Davidem Klempárem.

Na řadu přišel očekávaný souboj dvou českých reprezentantů a medailistů z ME. Ve váhové kategorii do 60 kg proti sobě nastoupili bronzový z ME v kategorii školní mládeže 2022 Tomáš Glovčík a Jan Sýkora, který vybojoval stříbrnou medaili na loňském ME školní mládeže. V nejhezčím zápase, který byl ozdobou finálového programu se nakonec radoval Tomáš Glovčík, který zvítězil 5:0 na body. Je potřeba ale pochválit oba borce za předvedený výkon, který snesl ta nejpřísnější mezinárodní měřítka.

Ve váhové kategorii do 63 kg nepřipustil zkušenější Tomáš Suchý žádné další překvapení a porazil Patrika Kaštánka 5:0 na body, když se projevila větší zápasová zkušenost ostravského borce.

V dalším zápase finálového programu ve váze do 66 kg zvítězil Viktor Uram 4:1 na body nad Jakubem Stehlíkem.

Michal Szalka zvítězil v kategorii do 70 kg, když v bojovném utkání si poradil s Květoslavem Danielem a zvítězil zaslouženě 5:0 na body.

V utkání do 75 kg Bruno Michl nestačil na Víta Průchu, který s přehledem zvítězil u všech bodových rozhodčích.

V polotěžké váze do 80 kg Alexandr Bárta porazil ve svižně boxovaném utkání Matyáše Svárovského 5:0 na body.

Ve váhové kategorii do 86 kg nestačil Martin Harmanos na Jana Vymazala, který s přehledem svého soupeře vybodoval 5:0 na body.

V posledním utkání finálového programu v nejtěžší váhové kategorii +86 kg si poradil Michal Hujer s Tomášem Kláskem a zvítězil vzdáním soupeře v 1. kole.

Finálové výsledky

Gratulujeme všem medailistům a děkujeme pořadatelům Thai Box Rival Opava a jmenovitě Petru Glovčíkovi za výborně zorganizované mistrovství