53. ročníku Mezinárodního turnaje GRAND PRIX města Ústí nad Labem se zúčastní boxeři a boxerky z těchto osmnácti států: Argentina, Anglie Brazílie, Česko, Dánsko, Finsko, Francie, Irsko, Korea , Německo, Norsko , Polsko , Švýcarsko , Slovensko , Švédsko , Ukrajina , USA, Wales

Za Českou republiku bude startovat celkem 24 reprezentantů pod vedením reprezentačních trenérů Vasily Larionova, Michala Soukupa, Radka Semana a Lenky Kardové. V mužské kategorii to budou borci: Robin Tokár (51 kg), Vladimír Trakal (57 kg), Petr Novák a Erik Suchý (63,5 kg) Miloš Bartl, Pavel Dunda a Kelvin Sequessa (71 kg), Tomáš Bureš a Jindřich Janečka (80 kg), Pavol Hrivňák (92 kg), Martin Pinc (+92 kg). V kategorii žen: Nela Freiherrová a Klára Strnadová (50 kg), Claudia Tótová a Petra Cvoligová (54 kg), Kateřina Čavajdová a Lucie Sedláčková (57 kg), Lenka Bernardová a Tereza Sedláčková (60 kg), Denisa Raški a Markéta Tojnarová (66 kg), Monika Langerová, Iveta Čadová a Romana Herenčáková (75 kg).

Soupisky přihlášených zemí

GRAND PRIX 2023 váhové kategorie - rozpis mužů

GRAND PRIX 2023 váhové kategorie - rozpis žen

Ve středu 4. května začíná největší boxerská událost v ČR vyřazovacími boji. K vidění bude 42 zápasů ve dvou rinzích

Rozlosování do pavouků

Program vyřazovacích bojů 4. 5. 2023 - ring A

Program vyřazovacích bojů 4. 5. 2023 - ring B

Ve čtvrtečních vyřazovacích bojích se představilo celkem čtrnáct českých reprezentantů a do čtvrtfinálových bojů postoupili: Lucie Sedláčková, Lenka Bernardová, Miloš Bartl a Petr Novák.

Výsledky vyřazovacích bojů 1 - ring A

Výsledky vyřazovacích bojů 2 - ring B

Program vyřazovacích bojů 3 - ring A

Program čtvrtfinálových bojů 4 - ring B

Do pátečních vyřazovacích bojů nastoupilo osm českých reprezentantů a do semifinále se probojovali tři z nich. Petr Novák výsledkem WO, když mu do ringu nenastoupil reprezentant USA Emilio Garcia, který se zranil ve čtvrtečních vyřazovacích bojích a nemohl nastoupit do utkání. Lenka Bernardová zvítězila stejným verdiktem WO, když ji nenastoupila reprezentantka Brazílie. Miloš Bartl zvítězil v nejlepším zápase druhého dne nad ukrajinským reprezentantem Maksymem Molodanem, když v krásném a technickém zápase pro prohraném prvním kole začal boxovat aktivněji a ve druhém a třetím kole byl lepším boxerem a otočil zápas ve svůj prospěch. Bartl zvítězil nejtěsnějším možným výsledkem 3:2 na body.

Výsledky vyřazovacích bojů, pátek 5. 5. 2023 - ring A

Výsledky vyřazovacích bojů, pátek 5. 5. 2023 - ring B

Program semifinálových bojů - sobota 6 . 5. 2023

V sobotním semifinálovém programu do bojů zasáhli tři čeští reprezentanti: Lenka Bernardová. Petr Novák a Miloš Bartl. První dva jmenování prohráli svá utkání shodně 5:0 na body, když Lenka Bernardová nestačila na reprezentantku Švédska a Petr Novák podlehl irskému borci. Jediným českým zástupcem ve finálových bojích bude Miloš Bartl, který dnes zvítězil verdiktem WO, když mu pro zranění z předchozího zápasu nenastoupil Angličan Harris Akbar.

Zápasem dne bylo utkání ve váhové kategorii do 80 kg mezi Taylorem Bevanem z Walesu a Rahimem Gonzalesem z USA, který doslova zvedal diváky ze sedadel. Oba dva borci předvedli špičkový box té nejvyšší světové úrovně. Nakonec utkání skončilo 5:0 na body ve prospěch Velšana, který v nedělním finále bude mít za soupeře Ukrajince Oleksandera Khyzhniaka, stříbrného medailistu z OH 2020 v Tokiu a mistra světa a Evropy z roku 2017 a vítěze Evropských her 2019. Tento souboj je tou nejlepší pozvánkou na nedělní finálové boje.

Semifinálové výsledky - sobota 6. 5

Finálový program - neděle 7. 5

V dnešních finálových bojích bylo k vidění celkem devět bojů z celkového počtu třinácti. Čtyři utkání skončili výsledkem WO. Diváci tak mohli vidět devět špičkových zápasů. Z českých reprezentantů se do finále probojoval Miloš Bartl ve váze do 71 kg. Po statečném výkonu prohrál s vicemistrem světa, Američanem Omari Jonesem 5:0 na body. Česká republika tak na 53. ročníku Grand Prix města Ústí nad Labem získala dvě bronzové medaile díky Lence Bernardové a Petru Novákovi. Stříbrnou medaili vybojoval Miloš Bartl.

Finálové výsledky Grand Prix 2023

Medailové pořadí

Konečné pavouky Grand Prix 2023

Souhrn statistik rozhodčích

Nejúspěšnějším týmem letošní GRAND PRIX se stala výprava Irska:

Medailové pořadí států

Děkujeme pořadatelům 53. ročníku, panu Svatopluku Žáčkovi a organizačnímu týmu GRAND PRIX za výborně zorganizovaný a skvěle obsazený turnaj a těšíme se na 54. ročník