Utkání začalo v 18:00 dvěma zajímavými předzápapasy. Nejdříve poměřily síly v pohledném zápase za Jihlavu nastoupivší Amálie Lantová proti Julii Poledníkové. Obě juniorky předvedly pěkný a bojovný zápas. Z vítězství se radovala zkušenější Julie Poledníková, stříbrná medailstka z ME kadetů 2023. Na řadu přišel druhý předzápas, ve kterém domácí Tomáš Suchý porazil v pohledném zápase těsně na body bronzového medailistu z ME kadetů 2023 v Rumunsku Šimona Stojku.


Po předzápasech přišly na řadu boje o extraligové body.

Ve váhové kategorii do 57 kg zvítězil ve vyrovnáném utkání, které se boxovalo v solidním tempu těsně 2:1 na body jihlavský Ondřej Schmid nad ostravským Jiřím Kozlem.

Po tomto utkání nastoupily do ringu v hmotnostní kategorii do 66 kg za Jihlavu Dominika Čiklová a za domácí Lucie Pudilová. Po velkém boji a vyrovnaném průběhu zápasu si nikdo ve sportovní hale nebyl jistý výsledkem. Nakonec se z těsného bodového vítězství 2:1 radovala Pudilová.

Váha do 63.5 kg, kde za domácí boxující Martin Košárek těsně zvítězil nad Danielem Bačovským, když rozhodovalo až poslední kolo, ve kterém měl domácí borec více fyzických sil a toto kolo rozhodlo o jeho těsném vítězství 2:1 n a body.

Na řadu přišel duel do 67 kg, ve kterém nastupoval ostravský Erik Suchý, který splnil roli favorita a zvítězil jasně u všech bodových rozhodčích nad Jakubem Hložkem.

Po kratké přestávce pokračoval extraligový duel mezi Ostravou a Jihlavou utkáním do 71 kg. Znojemský borec Pavel Dunda, který v letošním extraligovém ročníku hájí barvy Jihlavy svedl velkou bitvu se Samuelem Korčekem a i když všechna kola byla vyrovnaná, tak loňský mistr republiky Dunda zvítězil na body u všech bodových rozhodčích.

Ve váze střední do 75 kg proti sobě nastoupili za domácí Šimon Barteček proti Pavlovi Tarešovi a bylo to utkání, které doslova zvedalo diváky ze sedadel. V prvním kole byli po těžkých úderech oba borci počítáni a překvapivě, ale zaslouženě vyhrál úvodní kolo Tareš. Od druhého kola Barteček začal přebírat iniciativu a druhé kolo šlo za ním. O vítězi rozhodovalo až poslední kolo. Nakonec zítězil těsně 2:1 na body Barteček.

Na řadu přišla váha polotěžká do 80 kg, Michal Tareš vedl na body nad Antoniem Karáskem a ve druhém kole ho dostal po těžkých úderech do počítání, bohužel nesmyslně po stopu udeřil soupeře do zátylku a proto byl ringovým rozhodčím diskvalifikován a zvítězil Karásek.

Ve váze těžké do 90 kg si pohlídal celý průběh zápasu za domácí Jan Tomášek, který vyhrál 3:0 na body nad Wernerem Hartmannem.

Posledním utkáním extraligového večera byl duel v supertěžké kategorii +92 kg, ve kterém proti sobě stanuli jihlavský Šimon Šuster a za domácí obrovský bojovník Patrik Terkel. Zápas byl skutečným vyvrcholením parádního extraligového večera. Oba dva borci ukázali neuvěřitelnou odolnost a boxovalo se ve vysokém tempu. Nakonec se z vítězství radoval Šuster 2:1 na body.

V utkání zvítězil domácí tým Ostravy 21:15, ale pochvalu zaslouží i borci z Jihlavy, kteří předvedli bojovné výkony, vždyť pět utkání z devíti skončilo nejtěsnějším poměrem bodů!