Utkání začalo ve 14:00 zajímavým předzápasem mezi Simonou Bažantovou (Ostrava) a Anabele Vaňkovou (Praha). Po bojovném prvním kole zvítězila po dvou počítáních prvně jmenovaná ve druhém kole RSC.

Ihned po tomto zajímavém předzápase nastoupily do ringu oba týmy a moderátor Marek Šimák představil jednotlivé borce. Soupiska obou týmů slibovala vyrovnaný průběh extraligového utkání a to se nakonec potvrdilo.

V úvodním duelu do 63,5 kg proti sobě nastoupili Martin Košárek a Kryštof Vondráček. Ostravský borec předvedl bojovný a srdnatý výkon, ale na domácího Kryštofa Vondráčka to nestačilo a ten zvítězil u všech bodových rozhodčích 3:0 na body.

V dalším utkání proti sobě nastoupily v kategorii žen ve váze do 66 kg za hosty startující zkušená MMA zápasnice Lucie Pudilová, která po vyrovnaném prvním kole začala více útočit a získávala čím dál větší převahu a zvítězila RSC ve druhém kole nad Andreou Herbanskou, když po dvou počítáních ukončil zápas ringový rozhodčí. Tady se ukázala větší zápasová zkušenost.

Poté přišel na řadu velice zajímavý duel ve váze do 67 kg, když se proti sobě postavili do ringu za Ostravu startující Patrik Štefan, který je mistrem ČR za rok 2023, na kterého si vyšlápl domácí bombarďák Tomáš Otta, mistr MČR juniorů 2022 a účastník Mistrovství světa této věkové kategorie. Ve strhujícím zápase nakonec zvítězil Tomáš Otta, když dostal úřadujícího mistra celkem do tří počítání a ringový rozhodčí zápas ukončil verdiktem RSC ve třetím kole.

Ve druhém utkání váhové kategorie do 67 kg zvítězil zkušený reprezentant a několikanásobný mistr ČR, sříbrný medailsta z ME juniorů 2020 Erik Suchý, který porazil ve vyrovnaném a pohledném zápase domácího Maxe Redla, který je loňským finalistou MČR. Oba předvedli špičkový box. Redl bojoval až do konce a v posledním kole zvítězil u dvou ze tří rozhodčích, přesto to nestačilo na to, aby zvrátil výsledek ve svůj prospěch, protože zkušený Erik Suchý první dvě kola zvládl lépe a vyhrál je u všech bodových rozhodčích a celkově zvítězil 3:0 na body.

Na řadu přišla váhová kategorie do 71 kg. V tomto utkání nedal žádnou šanci za domácí Prahu boxujíci Kelvin Soquessa svému soupeři Janu Rotterovi a zvítězil ve druhém kole RSC, když ostravský borec nenastoupil do druhého kola.

Ve váze střední do 75 kg zvítězil za hosty Šimon Barteček, který v pohledném a bojovném utkání, které se boxovalo ve vysokém tempu po zásluze zvítězil u všech bodových rozhodčích 3:0 na body nad Janem Klabenešem.

Ve váhové kategorii do 80 kg splnil roli favorita Jindřich Janečka, který zvítězil 3:0 na body nad Josefem Škopem, ale je třeba pochválit i nesmírnou bojovnost za Prahu startujícího Škopa, který se svého soupeře rozhodně nezalekl. Ostrava se po tomto zápase ujala vedení a na řadu přišly poslední dvě váhové kategorie, které měly rozhodnout o celkovém vítězi tohoto vyrovnaného extraligového klání.

V těžké váze do 90 kg nastupoval za domácí loňský finalista MČR Marek Šmejkal v roli mírného favorita proti Janu Tomáškovi a čekalo se, že domácí borec pohodlně srovná celkový stav utkání, jenže Honza Tomášek ukázal obrovsky bojovné srdce a v prvním kole zvítězil u všech bodových rozhodčích a po tvrdém zadním úderu byl Šmejkal i počítán. Tým Prahy tak byl blízko tomu, aby v extralize vůbec poprvé přišel o všechny body, protože se zdálo, že domácí borec utkání ani nedoboxuje. Jenže od druhého kola do ringu nastoupil Šmejkal jako vyměněný a vcelku pohodlně ve zbývajích kolech zvítězil a nakonec před posledním ukáním v supertěžké kategorii srovnal stav utkání na 17:17.

Na závěr extraligového klání proti sobě v supertěžké kategorii nad 90 kg nastoupili za domácí loňský mistr ČR Filip Kočí a za hosty David Polák, který získal medaile na ME všech mládežnických kategorií a mírným favoritem byl tedy David Polák. Po vyrovnaném prvním kole vedl těsně na body Polák a zdálo se, že si pohlídá další průběh utkání a dovede zápas do vítězného konce. Od kola druhého ovšem Kočí přidal na aktivitě a technickému Davidu Polákovi přeci jen docházely síly a byl i v druhém kole veřejně napomínán ringovým rozhodčím za držení. Filip Kočí i ve třetím kole nepolevil v aktivitě a nakonec se po zásluze radoval z vítězství 3:0 na body a tímto zajistil celkové vítězství svého týmu 19:17.

Gratulujeme týmu Prahy k vítězství.


Tabulka po neuplném 4. kole