Sedm statečných českých bojovnic zamířilo po turnaji v Bratislavě také na 11. ročník Silesian Open v polských Gliwicích a vedlo si zde nadmíru.

Kadetka Lenka Bernadová dokázala postupně porazit ve váze do 52 kg domácí Wiktorii Rogalinskou i její dvě krajanky Dominiku Pogrzebskou a Roksanu Wierzbickou a dokráčela si pro zlato. Všechny tři duely navíc ovládla 3-0 na body.

Podobně dominantní byla i plzeňská Denisa Pauerová mezi juniorkami ve váze do 64 kg. Po Agnieszce Seredynské zdolala ve finále také její krajanku Aleksandru Gorzkiewiczovou.

Ve výsledkové listině je vedená coby vítězka také Jana Prokešová ve váze do 48 kg (mezi ženami), jenže ta byla nasazená až přímo do finále, kde ji nakonec Polka Adrianna Marczewská nenastoupila.

V jednapadesátce pak neuspěla Petra Laštovková, která po výhře nad Němkou Bilgenur Arasovou z Německa TKO ve 4. kole prohrála ve finále se Švédkou Katrin Norenovou 0-3 na body. Účastnice loňského mistrovství Evropy i světa mezi juniorkami navázala na své loňské vítězství na tomto turnaji právě ještě v této věkové kategorii.

Zbylé české dívky prohrály hned své první souboje, vždy ale proti velkým favoritkám a se ctí. Lucie Galeková nestačilo 0-3 na body ve váze do 50 kg (kadetky) na domácí Weroniku Pawlakovou, Janina Sedláčková ve stejné věkové kategorii, ovšem ve váze do 57 kg prohrála s další Polkou Aleksandrou Weselowskou TKO v 1. kole.

V nejtěžší váhové divizi mezi ženami (do 75 kg) pak prohrála Katarína Csicsaiová s další domácí boxerkou Elzbietou Wojcikovou TKO ve 2. kole. Ta dosud vyhrála až na jednu výjimku všechno, co šlo. V roce 2011 vyhrála evropský šampionát kadetek, o dva roky juniorské mistrovství EU 2013, je juniorskou mistryní Evropy i světa z roku 2014, ve stejném roce ovládla i olympijské hry mládeže v Nan-ťingu.

Jedinou porážku na světové mezinárodní scéně ji před třemi lety uštědřila Wojcikové ve finále MS juniorek 2013 fenomenální Američanka Claressa Shieldsová, momentálně již dvojnásobná olympijský vítězka.

Turnaje v Gliwicích se vedle českých, polských, švédských a německých boxerek zúčastnily také reprezentantky Dánka, Litvy, Lotyšska a Srbska.