Ve čtvrtek 1. února odcestovala česká výprava pod vedením reprezentační trenérky Lenky Kardové a asistenta Lukáše Jílka na mezinárodní turnaj do Borås ve Švédsku v sestavě: Eliška Gubová, Julie Poledníková, Viktorie Jílková, Claudia,Tótová, Barbora Maxová a Lenka Bernardová.

Česká výprava těsně před odletem do Borås: Julie Poledníková, Claudia Tótová, Barbora Maxová, Lenka Bernardová, Eliška Gubová, Viktorie Jílková, reprezentační trenérka Lenka Kardová a asistent Lukáš Jílek.

Tento skvěle obsazený mezinárodní turnaj odstartoval v pátek 2. února a do bojů zásáhly čtyři české reprezentantky.

Jako první z českých boxerek se představila Eliška Gubová, která po bojovném výkonu prohrála na body s velice zkušenou anglickou reprezentantkou Lili Bassettovou.

Zkušená Lenka Bernardová nedala své soupeřce žádnou šanci a zvítězila zcela jednoznačně nad domácí švédskou reprezentantkou Noemi Rozinszkou ve druhém kole RSC.

Barboře Maxové los do cesty postavil reprezentantku Portugalska Beatriz Pinto Almeidovou. Česká reprezentantka zvítězila po skvělém výkonu u všech bodových rozhodčích, když soupeřku poslala dvakrát do počítání.

Claudia Tótová se do ringu postavila proti německé reprezentantce Georgiane Diane Podaruové a po dobrém výkonu zvítězila jasně na body, když Němka byla v zápase rovněž jednou počítaná.

V sobotu 3. února nastoupilo do semifinálových bojů pět českých reprezentantek.

Zkušená juniorská reprezentantka Viktorie Jílková, která nastupovala v turnaji o váhu výše s přehledem zvítězila nad norskou reprezentantkou Helenou Bergovou a postoupila do finále.

Claudia Tótová měla boxovat s Angličankou Shelbi Marie-Lee, která ale pro zranění nemohla nastoupit a tak si česká reprezentantka vítězstvím WO zajistila finálovou účast.

Julie Poledníková v pohledném a technickém zápase prohrála na body s Angličankou Nancy Sheperdovou.

Barbora Maxová nedala své německé soupeřce žádnou šanci a zvítězila v 1. kole RSC nad Samanthou Kellnerovou a tímto vítězstvím si zajistila potup do nedělních finálových bojů.

Lenka Bernardová po skvělém a technickém výkonu zvítězila zcela jednoznačně u všech bodových rozhodčích nad dánskou reprezentantkou Carolinou Lauenborgovou a byl z toho další postup do finále.

V neděli 4. února byly na pořadu finálové boje, ve kterých jsme měli hned čtyřnásobné zastoupení.

Lenka Bernardová nastoupila proti Chelsey Heijnenové z Holandska, která obhajovala turnajové vítězství. Ve vyrovnaném zápase česká reprezentantka prohrála těsně na body a vybojovala tak stříbrnou medaili, když chyběl opravdu malý kousíček k vítězství. Zklamaná reprezentační trenérka Lenka Kardová ale z rohu viděla vyhrát naši boxerku.

Barbora Maxová po skvělém výkonu zvítězila nad anglickou reprezentantkou Sandrou Suomelovou a vybojovala zlatou medaili.

Claudia Tótová vybojovala zlatou medaili, když po skvělém výkonu porazila reprezentantku Dánska Matildu Johanssonovou.

V pořadí třetí zlatou medaili vybojovala zkušená juniorka Viktorie Jílková, když na body porazila reprezentantku Německa Lillyfridu Grabertovou.

Skvělého individuálního ocenění dosáhla Viktorie Jílková, když byla vyhlášena nejlepší boxerkou v kategorii juniorek.

Prezident ČBA Marek Šimák přívital v Praze na letišti naše reprezentantky, trenérku Lenku Kardovou a asistenta Lukáše Jílka. Medailistkám předal pamětní listy a všem jménem ČBA poděkoval za jejich výkony.

Děkujeme celé české výpravě za skvělou reprezentaci a gratulujeme všem medailistkám.