Na ME startovalo pod vedením reprezentačních trenérů Jiřího Kotiby a Radka Semana osm českých reprezentantů: Veronika Rožičová (57 kg), Bára Maxová (60 kg), Katrin Ivanovová (63 kg), Filip Horváth (54 kg), Vojtěch Bernáček (63,5 kg), Jiří Vacula (71 kg), Denis Porubský (75 kg) a Lukáš Czelenienko (80 kg).Zleva: Vojtěch Bernáček, Filip Horváth, Jiří Vacula, Veronika Rožičová, Katrin Ivanovová, Bára Maxová, Lukáš Czelenienko, Denis Porubský

Jako první do ringu z českých reprezentantů nastoupil ve váze do 80 kg Lukáš Czelenienko, který si nejprve poradil s maďarským reprezentantem Adrianem Tothem 5:0 na body a postoupil do čtvrtfinále, kde po bojovném výkonu prohrál s reprezentantem Rumunska Davidem Teodosescuem 5:0 na body.

Filip Horváth (54 kg) nestačil na slovenského reprezentanta Lukáše Vymyslického a prohrál 5:0 na body.

Denis Porubský (75 kg) prohrál v osmifinále s reprezentantem Itálie po bojovném a srdnatém výkonu 4:1 na body.

Vojtěch Bernáček (63,5 kg) nastoupil v osmifinále proti chorvatskému reprezentantovi a zvítězil nad Leonem Maloicem po dobrém výkonu 5:0 na body. Ve čtvrtfinále pak český reprezentant nestačil na zkušeného arménského reprezentanta Artura Mkrtchyana a prohrál 5:0 na body.

Katrin Ivanovová (63 kg) prohrála překvapivě hladce 5:0 na body s Rumunkou Nicolou Crinutou Sebeovou a z postupu do semifinále se radovala její soupeřka.

Jiří Vacula (71 kg) doslova zničil Hanana Katanu z Bosny a Hercegoviny, když svého soupeře poslal ve druhém kole do trojího počítání. Český reprezentant se tak probojoval do čtvrtfinále, kde se utkal se zkušeným domácím reprezentantem Armanem Miskaryanem a prohrál v prvním kole RSC.

Veronika Rožičová (57 kg) nastoupila ve čtvrtfinále proti Bělorusce Kseniy Makhakheiové a po bojovném výkonu zvítězila 5:2 na body a postoupila do semifinále, čímž si zajistila jistou bronzovou medaili. V semifinále měla za soupeřku reprezentantku Dánska Nadju Munkholmovou. Veronika bojovala jako lvice, ale na vítězství to nestačilo a prohrála ve třetím kole RSC a domů si odváží krásnou bronzovou medaili

Bára Maxová (60 kg) ve čtvrtfinále porazila po zcela dominantním výkonu domácí Arménku Annu Zurnachyanovou ve třetím kole RSC, když soupeřku poslala ve druhém kole do dvou počítání a ve třetím kole ringový rozhodčí po dalším počítání zápas ukončil a Bára slavila postup do semifinále a tímto vítězstvím si zajistila, že neodjede z ME bez medaile. V semifinále po velké bitvě prohrála 4:0 na body s reprezentantkou Polska Krowkaovou a domů si česká reprezentantka odváží rovněž parádní bronzovou medaili.

Děkujeme všem za skvělou reprezentaci a gratulujeme Veronice Rožičové a Barboře Maxové k bronzovým medailím.