Pod vedením trenérů Michala Soukupa, Lenky Kardové, Rudy Kraje a Štěpána Horvátha odcestovalo celkem pět českých reprezentantů: Claudia Tótová (50 kg), Lucie Sedláčková (57 kg), Lenka Bernardová (60 kg), Monika Langerová (75 kg) a Miloš Bartl (71 kg). Nikomu z českých reprezentantů se bohužel nepodařilo vybojovat účast na OH v Paříži, ale všichni odevzdali svá maxima a rozhodně ukázali, že v příští světové olympijské kvalifikaci, která se bude konat od 23. května v Thajsku nejsou bez šancí.

Na fotografii zleva: Lenka Bernardová, Lucie Horváth Sedláčková, Miloš Bartl, Monika Langerová a Claudia Tótová.

Claudia Tótová, která měla ve své váhové kategorii 42 soupeřek a k dispozici byly 4 kvóty nejdříve nastoupila proti Aylin Jamezové z Guatemaly a ve vyrovnaném utkání zvítězila 3:2 na body. Ve svém druhém utkání v boji postup do osmifinále prohrála ve vyrovnaném a bojovném zápase s Alue Balkibekovou z Kazachstánu.

Lucie Horváth Sedláčková měla ve váze celkem 36 boxerek, které bojovaly o pouhé dvě místenky pro Olympijské hry. Ve svém úvodním zápase měla za soupeřku maďarskou reprezentantku Szabinu Szuczovou, kterou po výborném výkonu porazila ve druhém kole RSC. V osmifinále nastoupila na reprezentantku Uzbekistánu Sitoru Turdibekovou a ve vyrovnaném zápase prohrála 4:1 na body.

Lenka Bernardová měla ve váze celkem 42 boxerek a zde byly k dispozici tři kvóty pro Olympiádu. V úvodním zápase nastoupila česká reprezentantka proti Kanaďance Terris Smithové a po dobrém výkonu zvítězila 4:1 na body. Bohužel ve svém druhém utkání smolně prohrála s reprezentantkou Německa Marii Felicitas Ganglbauerovou ve velice vyrovnaném a bojovném zápase nejtěsnějším poměrem bodů 3:2. Kdyby v posledním kole pouze jeden ze dvou rozhodčích dal vyhrát naší reprezentantce, bylo by z toho těsné vítězství pro české barvy, ale na kdyby se neboxuje a tak do dalšch bojů postoupila Němka.

Monika Langerová měla 30 soupeřek, které bojovaly ve své váhové kategorii o čtyři volné místenky pro OH. V úvodním zápase nastoupila proti reprezentantce Venezuely Keidy Guevarové a po dobrém výkonu zvítězila jasně 5:0 na body a postoupila do osmifinále. Ve svém druhém utkání bohužel přes bojovný a srdnatý výkon nestačila na svou soupeřku z Nigérie Patricii Mbata a prohrála 5:0 na body.

Miloš Bartl nastupoval v nejvíce obsazené váhové kategorii, ve které bojovalo o 4 místenky pro OH v Paříži celkem 70 boxerů. V úvodním utkání nastoupil český reprezentant proti reprezentantovi Venezuely Juanu Cedanovi a po velké bitvě zvítězil nejtěsnějším poměrem 3:2 na body. Ve druhém zápase měl za soupeře ghanského borce Alfreda Koteye, ve kterém po skvělém výkonu vyhrál u všech bodových rozhodčích 5:0 na body. Ve svém třetím vystoupení světové olympijské kvalifikace zvítězil Bartl KO ve 2. kole nad reprezentantem Portugalska Diogem Semedem a postoupil do osmifinále, kde na něj čekal bronzový medailsta z loňského mistrovství světa Wanderson de Oliveira z Brazílie. V boji o postup do čtvrfinále český reprezentant ve vyrovnaném a bojovném zápase podlehl 4:1 na body, když ve třetím kole poslal svého soupeře do počítání.

Nikomu z českých reprezentantů se nepodařilo vybojovat účast na Olympiádě, ovšem i tak je třeba hodnotit účast českých reprezentantů pozitivně, protože na historicky největším a nejlépe obsazeném turnaji se rozhodně neztratili a každý z nich dokázal zvítězit alespoň v jednom kvalifikačním zápase. Miloš Bartl dokonce ve třech, což by na nějakém kontinentálním mistrovství znamenalo téměř jistou medaili!

Skvělý český tým, na který jsme hrdí, jakým způsobem nás reprerezentoval. Zleva: Monika Langerová, Lenka Bernardová,Lucie Horváth Sedláčková, Miloš Bartl, Míťa Soukup, Rudolf Kraj, Štěpán Horváth, Claudia Tótová a Lenka Kardová.

Děkujeme všem českým reprezentantům za skvělou reprezentaci a věříme, že se podaří vybojovat účast na OH v Paříži v následující světové kvalifikaci, která se bude konat od 23. května v Thajsku.