Robson Conceicao

Brazílie slaví díky Robsonu Conceicaovi historicky první zlatou olympijskou medaili v boxu. Na domácích hrách v Riu vyhrál sedmadvacetiletý rodák ze Salvadoru váhu do 60 kilogramů. Finálový souboj s Francouzem Sofianem Oumihou ovládl jasně na body a dostal do varu 9000 fanoušků v napěchované hale v Riocentru.

Conceicaa, jenž na OH v Londýně i Pekingu obsadil shodně 17. místo, ale po londýnské olympiádě vybojoval dvě medaile na mistrovství světa, hnali diváci za vytouženým titulem. Odpočítávali poslední sekundy a pak viděli vítězství svého boxera u všech tří bodových rozhodčích.

"Samozřejmě, že se mi mění život. Je to nejúžasnější den mého života. Tohle není medaile jen pro mě, ale mé trenéry, moji rodinu... Jsem olympijský vítěz! Fanoušci byli neskuteční. Děkuji, byl to úžasný den," sypal ze sebe šťastný Conceicao.

Conceicao dává první rozhovor

Pro pořádající Brazílii získal Conceicao třetí zlatou medaili na hrách v Riu, ty další mají nečekaně tyčkař Thiago Braz Da Silva a judistka Rafaela Silvaová.

O bronz v boxerské lehké váze se podělili Otgondalaj Dordžnjambuu z Mongolska a Kubánec Lázaro Álvarez.

VÝSLEDKY ÚTERNÍHO ODPOLEDNÍHO PROGRAMU NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V RIU NALEZNETE ZDE!

VÝSLEDKY ÚTERNÍHO VEČERNÍHO PROGRAMU NA OLYMPIJSKÝCH HRÁCH V RIU NALEZNETE ZDE!