Po dlouhých šesti letech přivítá Ostrava naše nejlepší boxery a boxerky olympijského boxu. O pásy mistrů republiky se utkají ve sportovní hale Sareza v Ostravě Přívoze 19.-21.10.2023.

Pořadatelství turnaje přidělila Česká boxerská asociace Boxingu Ostrava, informuje předseda tohoto klubu Dalibor Fröhlich. Vážíme si toho, je to ocenění naší práce a našich výsledků. Díky našim dlouhodobým podporovatelům, kterými jsou město Ostrava a obvod Moravská Ostrava a Přívoz a v případě tohoto mistrovství především díky Moravskoslezskému kraji připravujeme akci, která bude stát za to, dodává Dalibor Fröhlich.

Akci, která potrvá tři dny a jejíž část se protáhne do poloviny následujícího měsíce, jsme pojali netradičně a věřím že Ostravu zaujme. Vedle sportovního turnaje, kde se představí naši nejlepší z nejlepších, jsme připravili výstavu obrazů naší boxerské legendy Rosti Osičky. Pěsti v Ostravě bude moderovat představitel Vildy Jakše z kultovního filmu Pěsti ve tmě Marek Vašut, vysvětluje viceprezident České boxerské asociace, ředitel turnaje a zástupce společnosti Idoso Art Dalibor Mouka.

Celou akci chceme pojmout jako společenskou událost, na které bude ostravské veřejnosti prezentován kvalitní sport té nejvyšší úrovně a souběžně odbornou kritikou a sběrateli kladně hodnocená výtvarná tvorba zajímavé osobnosti, doplňuje Dalibor Mouka.

FOSFA MČR v boxu bude probíhat ve dnech 19.-21.10.2023 v hale Sareza v Ostravě Přívoze, kdy ve dnech 19.-20.2023 budou probíhat vyřazovací boje. V sobotu 21.10.2023 proběhne od 17,00 finálový galavečer s vyhlášením mistrů ČR. Večerem bude provázet Marek Vašut. Vstupenky bude možno zakoupit v nejbližších dnech v předprodeji na TICKETPORTAL.

Vernisáž obrazů Rosti Osičky proběhne za účasti autora 20.10.2023 v 17,00 ve dvoraně radnice Moravské Ostravy a Přívoz. Vernisáž výstavy bude moderovat Marek Vašut. Výstava potrvá do 20.11.2023.