Letošní MČR mužů a žen v Třeboni, které se konalo 17. - 19. 12. 2021, nabídlo velmi kvalitní a divácky atraktivní boxerské duely. A to nejen ve finále. Již vyřazovací boje přinesly mnohá „předčasná finále“, jako tomu bylo například u zápasu Lenky Kardové s mladinkou Claudií Tótovou. Claudia je o 14 let mladší, ale je to juniorská vícemistryně Evropy. Obě předvedly nádherný box v tempu, ale Lenka byla přeci jen o něco tvrdší. Toto mistrovství ovšem přineslo i mnohá překvapení. Jedním z takových bylo ukončení favorizovaného Jiřího Havla (86 kg) z Pražského Rohovníku, který byl svým soupeřem Davidem Klíčem z klubu Berkserkers Blansko v semifinále tvrdě knokautován. David Klíč, který je vlastně boxerským nováčkem s osmi zápasy, předvedl pak nejlepší bitvu celého mistrovství ve finále s Honzou „Divočákem“ Mužíkem. Při tomto duelu hala bouřila a přítomným se ježily chlupy na rukou. Zápas byl veden ve vysokém tempu, oba borci boxovali většinu času na krátkou vzdálenost a předvedli technicky čistý box bez zbytečných faulů.


Fotogalerie: Magdaléna Přibylová

Přehled nových mistryň a mistrů republiky pro rok 2021 a další výsledky z MČR mužů a žen v Třeboni.

mistryně republiky 2021, vícemistryně a bronzové příčky ve váze:

do 52 kg: Markéta Krejzlová (Klub Iron Fighters Jablonec), Petra Cvoligová (BC Bruiser kroměříž)

do 54 kg: Lenka Kardová (SK Boxing Praha), Michaela Kerlehová (Klub Iron Fighters Jablonec), Claudia Tótová (Spider Box Club Olomouc), Maria Osetrová (Pražský Rohovník)

do 57 kg: Kateřina Čavajdová (SK Boxing Praha), Magdaléna Tichá (Gauner Club Vysočina), Veronika Matzkeová (X Gym Praha)

do 60 kg: Lenka Bernardová (BC Star Plzeň), Štěpánka Grundová (BC Jičín), Kristýna Schonpflugová (Kutil Gym Praha), Markéta Tojnarová (BC Pardubice)

do 63 kg: Vendula Sedláčková (Gauner Club Vysočina), Andrea Škucová (Spider Box Club Olomouc), Jana Putnová (CHB Gym Slavkov u Brna), Šarlota Novotná (Kutil Gym Praha)

do 70 kg: Denisa Raški (Spider Box Club Olomouc), Adriana Lehneová (X Gym Praha)

do 75 kg: Nela Cihlářová (Bail Club Vítkovice), Kateřina Vondráčková (Gauner Club Vysočina), Romana Hartenčáková (Spider Box Club Olomouc)

do 81 kg: Pavla Jonášková (SK KO Zlín), Jana Kovářová (BC Veselí nad Lužnicí), Iveta Čadová (BC Veselí nad Lužnicí)

mistři republiky 2021, vícemistři a bronzové příčky ve váze:

do 57 kg: Jan Kročil (Boxing Ostrava), Martin Pajer (SK Chlumec)

do 60 kg: Ivan Pavlyuk (SK Boxing Praha), Vladimír Trakal (Kutil Gym Praha)

do 63,5 kg: Erik Suchý (Boxing Ostrava), Petr Novák (SKP Sever Ústí n.l.), Sergei Kryvoberets (Pražský Rohovník), Maxim Rédl (Pražský Rohovník)

do 67 kg: Jan Polák (MT Brno), Jan Klabeneš (Pražský Rohovník), Patrik Štefan (Boxing Ostrava), Petr Starý (Berserkers Blansko)

do 71 kg: Adam Valenta (Gauner Club Vysočina), Vladimír Lengál (Řešeto Znojmo), Petr Antoš (Goodluck Hradec Králové), Jan Falát (Bursa Řezník Litoměřice)

do 75 kg: Miloš Bartl (SC Nové Strašecí), Dominik Gloser (SSK Vítkovice), Tomáš Tyityis (Boxing Poděbrady), Patrik Kobliha (BC Mistřín)

do 80 kg: Tomáš Bureš (Pražský Rohovník), Nino Baliar (SK Boxing Praha), Maxim Schejbal (Goodluck Hradec Králové), Matěj Říha (BC Pardubice)

do 86 kg: Jan Mužík (Boxing Ostrava), David Klíč (Berserkers Blansko), Jan Bezoušek (Spider Box Club Olomouc), Jiří Havel (Pražský Rohovník)

do 92 kg: Viktor Trush (SKB České Budějovice), Pavel Hrivňák (SKP Sever Ústí n.l.), Vít Vladár ( BFC Liberec)

+92 kg: Martin Pinc (TJ Spartak Čelákovice), Jiří Krejčí ( Berserkers Blansko), Šimon Šuster ( Gauner Club Vysočina), Michal Smola (Bulldog Gym Ml. Boleslav)

Poděkovaní patří pořádajícímu oddílu BC Třeboň a jmenovitě panu Miroslavu Foralovi za dobře zorganizováné mistrovství.