19. ročník Kličko Brothers Youth Tournament měl jako již tradičně výborné obsazení. V Berdičevu pak nechyběla ani česká výprava vedená zkušeným trenérem Vasilem Larionovem. Vedle Artura Šachbazjana (do 60 kg), Petra Nováka (do 64 kg), Karla Adama (do 91 kg) a Filipa Dumonta (nad 91 kg) se turnaje zúčastnil také rozhodčí Stanislav Nechvátal.

A Češi se nakonec vrací zpět do vlasti s kopou zkušeností a také bronzovou medailí, kterou vybojoval Šachbazjan.

Ten na úvod turnaje porazil Gruzínce Otariho Naverjaniho 4-1 na body, aby si ve čtvrtfinále poradil také s domácím jmenovcem Daviděnkem.

V semifinále se pak postavil juniorskému mistru Evropy a bronzovému z mistrovství světa – Turku Necatu Ekincimu. Tomu sice podlehl 0-5 na body, přesto šlo o vyrovnaný souboj, který ve prospěch pozdějšího vítěze váhy do 60 kg rozhodly vedle větších zkušeností také dva stržené body na straně Šachbazjana, kdy jeden byl více než sporný. Pokud by ke srážkám nedošlo, u jednoho z bodových by český talent dokonce zvítězil.

Semifinálový duel mezi Ekincim a Šachbazjanem startuje ve videu v čase cca 1:39:00 hodiny

Zbylý trojlístek českých bijců na Ukrajině prohrál s těžkými soupeři hned svá úvodní vystoupení. Novák nestačil Kazacha Nurljchata Otepbergenova, Adam prohrál se stříbrným Finem Krenarem Aliuem, Dumont s bronzovým medailistou Mikitou Michajličenkem.

Sobotní finálový program pak byl pro všechny v hale velkým zážitkem, jelikož do místa konání dorazil i jeden z legendárních bratří, současný kyjevský starosta Vitalij Kličko, který se po zahájení programu ujal role spolukomentátora živého internetového vysílání.

STREAMY ZE VŠECH DNÍ TURNAJE NALEZNETE ZDE!