Na ME juniorů v Černé Hoře pod vedením trenérů Kamila Černého a Jiřího Kotiby nastoupilo celkem šest českých boxerů. Tři boxeři, Erik Suchý 64 kg, Miloš Beránek 69 kg, Michal Láník 81kg a tři boxerky - Veronika Zajícová 51 kg, Claudia Tótová 54 kg a Kristýna Václavíková 64 kg.

Jako první se představila Claudia Tótová (54 kg) proti Španělce - Romana Puente a jednoznačným výsledkem 4:1 n. b si hned prvním zápasem zajistila bronzovou medaili. V sobotu se v boji o postup do finále utká s Ukrajinkou - Kateryna Bodnarchuk.

Miloš Beránek (69 kg) - druhý den turnaje prohrál po velmi těsném výsledku 2:3 n. b s Rumunem - Cosmin Hermeziu a s turnajem se rozloučil.

Erik Suchý (64kg) si třetí den turnaje výborným výkonem a výsledkem 4:1 n. b proti Adrian Bucsa z Moldávie zajistil postup do čtvrtfinále. V něm porazil zkušeného Litevce - Nedas Gudomskas 5:0 n. b a zajistil si bronz. V boji o finále porazil 5:0 n. b Bozorboi Matyakubov z Ukrajiny. Ve finále se v neděli střetne o zlato s Rusem – Mikail Zainabulov.

Veronika Zajícová (51 kg) zvládla svůj vstup do turnaje skvěle a porazila Ukrajinku Dariu Hutarinovou 5:0 n. b, čímž si zajistila bronz. V boji o finále prohrála s výbornou Ruskou - Anastasiia Kirienková na body.

Kristýně Václavíkové utkání vůbec nevyšlo dle představ trenérů i jí samotné a těsně prohrála 2:3 n. b s domácí boxerkou – Nina Radenovic a tím byla vyřazena.

Jako poslední z Čechů do turnaje vstoupil Michal Láník (81 kg), prohrál s domácím borcem Petarem Lijesevicem po třech počítáních hned v prvním kole RSC.

I když šampionát ještě nekončí, lze již dnes vystoupení našich boxerů ( 2x bronz a 1 x stříbro) na tomto evropském šampionátu považovat za historický úspěch.