Sdílely v Bulharsku společně pokoj a společně tak mohly spřádat také plány na čtvrtfinálové boje, kde obě narazily na těžké soupeřky.

Petra Laštovková v sobotu večer vyzvala největší favoritku váhy do 54 kg – Francouzku Delphine Manciniovou. A přestože do souboje vlétla bez bázně a hany a soupeřku na chvíli dokázala i zaskočit, osminásobná šampionka své země nakonec získala nad duelem kontrolu a dokázala ho dovést do vítězného konce.

V pondělí tak bude bojovat o druhé finále na evropské scéně (předtím ale šlo o mistrovství Evropské unie) a celkově už má z kontinentálních šampionátů jistou čtvrtou medaili. Laštovková se ale rozhodně nemusí za svůj výkon stydět.

„Mrzí mě, že jsem nedokázala postoupit, ale nechala jsem tam vše tak, jak jsem slíbila. Na tak zkušenou soupeřku to ale nestačilo. Víme, na čem pracovat a příští sezonu mne čekejte lepší a silnější. Podzim bude nabitý, univerzitní šampionát, poté ten domácí a v listopadu MS v Indii. Všem děkuji za podporu,“ napsala na svůj Facebook pražská boxerka.

Taktéž na celkově čtvrtou evropskou medaili (ME + mistrovství EU) útočila i Martina Schmoranzová. Poprvé ve váze do 69 kg. Finka Jelena Gustafssonová ale byla neméně zkušenou soupeřkou, na kontě má dokonce i více zápasů než dlouholetá česká jednička.

Duel vypadal opticky vyrovnaně, především v prvním dějství. V tom druhém ale Seveřanka přitvrdila, proti v otočeném gardu boxující Schmoranzové ji vycházel především zadní protažený direkt a ve třetím si už vítězství vzít nenechala.

Také už jednatřicetiletá rodačka z Rakovníka by se měla představit v listopadu na světovém šampionátu v Indii. „Vím, na čem pracovat, musím hodně zamakat především na síle,“ napsala Schmoranzová.

Věřme, že oběma jejich plány vyjdou, stejně jako zbytku ženské reprezentace, která zanechala v Bulharsku velmi povzbudivý dojem.

Cenné kovy si v Sofii zajistilo celkem čtrnáct zemí, nejvíce devět pak Rusko, šest pořádající země a po čtyřech Turecko a Ukrajina. Medailistky budou mít také Italové (3), Bělorusko, Finsko, Francie, Německo, Irsko (2), Nizozemí, Polsko, Rumunsko a Wales (1).

Všechny souboje můžete sledovat na oficiálním youtube kanále Evropské boxerské unie ZDE!