Česká výprava pod vedením trenérů Vasiliy Larionova a Kamila Černého se dnes vrací z 65. ročníku mezinárodního turnaje v Debrecenu.

Petr Novák (63 kg) ve vyřazovacích bojích dokázal vybodovat maďarského boxera Tamáse Borsose. Ve čtvrtfinále ale nestačil na dalšího reprezentanta Maďarska a po verdiktu rozhodčích prohrál s domácím Kovácsem.

Miloš Bartl (75 kg) nejdříve dokázal s přehledem vybodovat maďarského reprezentanta Pétera Homena a v dalším utkání nastoupil proti kazašskému reprezentantovi. S Kazachem Kuandykem Maksutem předvedl perfektní výkon a zvítězil na body, když jeho soupeř byl 2x počítán. Bohužel z předchozích dvou utkání měl natržené obočí, a tak nemohl nastoupit do čtvrtfinálového utkání. Je to velká škoda, protože Miloš boxoval na turnaji ve velké pohodě a čtvrtfinále nemuselo být rozhodně konečnou stanicí.

Maxim Schejbal (81 kg) vypadl ve vyřazovacích bojích, když ve velmi vyrovnaném zápase prohrál s domácím boxerem Pálem Kovácsem.

Martin Pinc (+91 kg) neměl štěstí na los a ihned ve vyřazovacích bojích narazil na Mourada Alieva naturalizovaného Francouze, který v roce 2019 v Minsku na evropských hrách získal stříbrnou medaili v supertěžké kategorii. Náš reprezentant odcestoval na turnaj ve velmi dobré formě, ale podlehl francouzskému reprezentantovi nejtěsnějším poměrem 3:2 na body a ukázal, že má v sobě velký potenciál a může se v supertěžké kategorii rovnat s těmi nejlepšími.

Lenka Volejníková (60 kg) vypadla ve vyřazovacích bojích, když prohrála na body s reprezentantkou Anglie Gemmou Richardsonovou, která je juniorskou mistryní světa.

Naše nejzkušenější reprezentantka Martina Schmoranzová (69 kg) ve čtvrtfinálovém utkání prohrála těsně na body s Francouzkou Emilii Sonvico. Škoda, že Martina nezvládla lépe druhé kolo, protože k postupu chyběl malý kousek.