S Radkem Semanem a Míťou Soukupem coby trenéry odjely do Polska tyto české dívky a ženy:

Veronika Zajícová (kadetka do 52 kg), Lenka Bernardová (juniorka, váha do 57 kg), Klára Poledníková (juniorka, do 57 kg), Natalie Poledníková (juniorka, váha do 64 kg), Nela Freiherrová (do 51 kg), Petra Laštovková (do 51 kg), Nikola Spáčilová (do 57 kg), Alena Navrátilová (do 60 kg) a Martina Schmoranzová (do 69 kg).

A jak si vedly? Parádně.

Prvně jmenovaná dokázal ve čtvrtfinále ve druhém kole ukončit domácí Zuzannu Burczykovou, ovšem s její zkušenější krajankou Izabele Rozkoszekovou poté prohrála v semifinále v prvním kole. Na první mezinárodní měření sil ale skvělý výsledek pro mladou českou boxerku. A bronzová medaile budiž důkazem.

Lenka Bernardová se přes Polky Ewu Sojskou a Natalii Niedobylskou probila až do finále, ve kterém nestačila na jejich krajanku Wanessu Orczykovou.

Také Klára Poledníková odboxovala na turnaji tři duelu. Nejdříve ve druhém kole ukončila v osmifinále domácí Wiktorii Gburczykovou, následně 4-1 na body zdolala ve čtvrtfinále opět domácí bojovnici Karolinu Traczovou, aby v semifinále kvůli zranění nenastoupila do semifinále s pozdější vítězkou Orczykovou.

Její dvojče Natalie Poledníková také v prvním duelu na turnaji zvítězilo ve druhém kole, když si poradilo s Polkou Joannou Tyrasovou. V semifinále pak s přehledem 5-0 vybodovala další domácí boxerku Klaudii Laciakovou, ve finále pak po tvrdém boji nestačila na domácí Klaudii Budaszovou. Polky tak v juniorské kategorii ovládly šest z osmi váhových kategorií.

Mezi seniorkami nastoupila jako první ostravská parťačka Poledníkových Nela Freiherrová. Na zkušenou Rusku Světlanu Solujanovou ale v zajímavém souboji účinnou zbraň nenašla, a nakonec odešla poražena.

Těžkou soupeřkou dostala do prvního účastnice nedávné Univerziády Petra Laštovková, která narazila na domácí Sandru Drabikovou. Byť pozdější finalistce turnaje nedala nic zadarmo, prohrála s ní na body.

Stejně se vedlo Nikole Spáčilové, která na prvním podobně kvalitně obsazeném turnaji kariéry, prohrála po boji se Srbkou Andjelou Brankovičovou.

Navázat na poslední výsledky se nepovedlo ani brněnské Aleně Navrátilové, která podlehla tvrdé Indce Saritě Devi Laišramové.

Přes první překážku na turnaji se dostala nejzkušenější z české výpravy Martina Schmonrazová, která zdolala nepříjemnou Kazašku Akerbe Bachižanovou, aby ve čtvrtfinále prohrála po velkém boji s Indkou Lovlinou Borgohainovou.

Celková česká bilance? Dvě stříbra a dva bronzy, ze sedmnácti odboxovaných duelů celková bilance 8 výher a 9 porážek. VIDEO ze zápasů českých dívek naleznete ZDE!