Někdy méně znamená více. Touto starou lidovou moudrostí se pro poslední letošní galavečer „ligy bílých límečků“ řídili zjevně také organizátoři MEBu.

Pro setkání v honosných prostorách Velkého sálu ČNB v Praze je v plánu „pouze“ osm hlavních zápasů, když navíc na poslední chvíli přibyl do programu i druhý titulový duel.

Na zajímavé dění se mohou těšit ale již ti, kteří dorazí na čas, tedy na 19. hodinu a bude je zajímat předprogram. V něm uvidí šest mladých nadějí včetně dvou malých dívek Nely Blažkové s Izabelou Tošovskou. Poslední předzápas obstará první svěřenec ředitele MEBu Dana Táborského – Ukrajinec Sergej Lemen. Teprve dvacetiletý talent, který trénuje pod hlavičkou Real Fight Club půl roku, se poměří s Petrem Trnkou.

A už v prvním duelu hlavní karty bude Táborský v akci coby kouč znovu. Lukáš Němec si odbude premiéru v nové váhové kategorii – nad 91 kg –, kde se mu postaví opavský nezmar a padesátiletý veterán MEBu Viktor Hell.

Druhou dvojici obstarají ve váze do 75 kg František Kocourek a Norberť Žďánský, po nich přijdou na řadu opět supertíhy, konkrétně Jan Erik Krejčíř a Jan „Panda“ Panáček. A vrabci na střeše si již cvrlikají o mistrovských ambicích druhého jmenovaného, dalšího to svěřence Táborského, který v létě po vleklých zdravotních problémech ukončil svoji vlastní aktivní kariéru.

Ve váze do 91 kg poté vstoupí do ringu Gianfranco Coizza s Janem Kohutkem. Prvně jmenovaný je v Celebrity Boxing Place týmovým parťákem zkušeného a ve stejné váze boxujícího Karla Cihelníka, jehož čeká v šesté dvojici odveta za těsný vítězný souboj z předchozího galavečera s Antonínem Vavrdou. Mezi touto dvojicí se představí další střední váhy (do 75 kg) Martin Merta a Marek Pobuda.

Poté již přijdou na řadu očekávané titulové bitvy. Ve střední váze se o pás poperou Ondřej Krumphansl, jehož soupeřem bude Roman Dr. Albán Albín.


Vrcholem večera bude vyhecovaný souboj mezi dvěma posledními držiteli pásu šampiona MEBu v supertíze. Současný, dosud neporažený mistr Martin Mikulenčák se postaví proti Pavlu Zahradníkovi, který prohrál v rámci „ligy bílých límečků“ pouze jednou a titul držel v letech 2010 až 2012.

Oba obři si již nějaký ten pátek vyměňují skrze sociální sítě zajímavé „milostné“ pozdravy, a tak se dle všeho máme opravdu nač těšit. Lze si představit lepší finále? Pokud u toho nechcete chybět, zakupujte vstupenky na www.extraligaboxu.cz, kvůli prostorám v ČNB je kapacita nižší než v hotelu Olšanka, kde se boxuje MEB v průběhu roku.

Také pro tento galavečer nebude chybět charitativní podtext, boxující manažeři a všichni příchozí budou moct podpořit Davida Štefanidese, který trpí DMO, respektive její kvadruspastickou formou. V současnosti je třeba pro naplnění jeho cílové částky vybrat ještě 115 tisíc korun. Podpořit dobrou věc můžete i mimo galavečer MEBu ZDE!