„Mistrovství světa juniorů je vždy dokonalým pohledem na novou generaci talentovaných sportovců těsně před jejich vstupem mezi dospělé. S pomocí domácího svazu jsme připraveni poskytnou našim mladým boxerům parádní akci, kterou si za svoji vášeň pro milovaný sport zaslouží,“ řekl při losu prozatímní předseda Světové asociace AIBA Gafur Rachimov.

Jeho slova potvrzuje mimo jiné i skutečnost, že se šampionátu, který vyvrcholí finálovými boji v pátek 31. srpna, zúčastní řada talentů, jenž se od 6. do 18. října představí také na olympijských hrách mládeže v argentinském Buenos Aires.

Jedním z nich je také Daniel Mikušťák, kterého čeká v Budapešti zápas proti Italu Vincenzu Fiaschettimu až v sobotu 25. srpna. Český mladík se bude moct pomstít za semifinále nedávného mistrovství Evropy, kde jej právě Fiaschetti ukončil ve druhém kole. Vítěz si to ve čtvrtfinále rozdá s lepším z dvojice Marat Chrihorjan (Ukrajina) – Javochir Togajmurodov (Uzbekistán).

Ve váze do 60 kg se pak ve čtvrtek představí Natalie Poledníková, kterou čeká Finka Vilma Viitanenová. Také ony mají „společnou historii“ z posledního evropského šampionátu. Nejprve Finku a poté také českou bojovnici vyřadila pozdější šampionka, Angličanka Caroline Duboisová.

Už dnes se představil Kevin Godla, který se střetl s Maročanem Badrem Berhilim. Do první tříminutovky vstoupil český zástupce velmi dobře, byl přesnější, pohyblivější, lépe využíval svých delších paží.

Ve druhé se souboj vyrovnal, Maročan získával převahu díky svému nátlakovému stylu boje a v závěru dokázal poslat Godlu i do počítání, byť to bylo nejspíše i zbytečné. Ve třetím dějstvím už oba boxeři bojovali nejen se sebou navzájem, ale také s únavou. Tvrdší údery dával Maročan, který ale často přepadával, přesnějším dojmem ale působil český bijec.

Bodoví ale měli jasno. S přehledem 5-0 zvítězil Berhili, u tří dokonce ve všech třech kolech.