Českou republiky reprezentovali mezinárodní rozhodčí Tereza Krejbychová a Stanislav Nechvátal, pod vedením Jiřího Kotiby, Miroslava Vrby a pod dohledem Václava Chocholouška pak také tito boxeři: Tomáš Bažo (školní mládež, váha do 44 kg), David Popovič (váha do 80 kg), Dominik Štěpánek (kadeti, do 50 kg), Rudolf Mirga (do 60 kg), Matouš Kušnorik (80 kg), Ivan Pavljuk (muži, do 60 kg), Lukáš Dekýš (do 64 kg), Martin Prázdný (do 69 kg) a Martin Novák (do 91 kg).

Jak si vedli? To se můžete dočíst v hodnocení z pera Jiřího Kotiby.

TOMÁŠ BAŽO: V prvním zápase začal proti domácímu Dimitrachovi Tomáš defenzivně, od druhého kola ale už útočil a bodoval. Třetí byl dle našich představ, dobře uhýbal a vracel se údery. Zasloužená výhra. Ve finálovém souboji proti Bulharu Džurovovi už Tomáš svůj výkon nezopakoval, nechal se o čtyři kila těžším soupeřem přetlačit a na výhru už nestačila ani bojovnost v poslední půlminutě duelu.

DAVID POPOVIČ: Naši boxeři neměli ve svých vahách soupeře, a tak se David utkal s Matouše Kušnorikem, kde byl lepší prvně jmenovaný, který prokázal o něco větší bojovnost.

DOMINIK ŠTĚPÁNEK: V boji o vítězství na turnaji zdolal Dominik Rumuna Tirzomana, kterého vysoce převyšoval hlavně po technické stránce. Dobře uhýbal do stran, povoloval a okamžitě vracel. Jasná výhra na body.

RUDOLF MIRGA: Další česko-rumunský souboj pro naše barvy, Rudolf byl sice proti Sitaruovi málo důrazný, přesto mohl díky technické převaze slavit bodové vítězství a postup do finále. V něm už nestačil na Bulhara Stelana, když se projevil právě důraz protivníka, kterému se Rudolf nedokázal vyrovnat. Ustupoval, nevracel údery, byl pasivní.

IVAN PAVLJUK: Náš borec bojoval, ale tvrdý Rumun Sucio mu nedal šanci na vítězství. Výměny začínal i zakončoval, byl tvrdší.

LUKÁŠ DEKÝŠ: V prvním kole semifinálového souboje s Moldavanem Benejaruem boxoval Lukáš defenzivně, soupeř naopak neustále útočil. Ani v dalším průběhu duelu se nic nezměnilo, i když Lukáš dobře utíkal do stran, na vracení už neměl čas, bylo znát, že šel o váhu výše.

MARTIN PRÁZDNÝ: V prvním duelu proti Gavriliucovi z Moldavska využíval Martin výškové převahy a bodoval z přední ruky, navíc získával další body svým zadním crossem. Zasloužená výhra a postu do finále proti Rumunovi Vicolovi. V něm zaboxoval výborně první kolo, ve druhém se dění v ringu srovnalo, aby v tom třetím Rumun začal tlačit, roztrhl Martinovi obočí, ten ale zabojoval, duel doboxoval a vyhrál na body.

MARTIN NOVÁK: V těžké váze narazil Martin na Rumuna Zeleu a v prvním kole se po půlroční pauze lehce hledal. I když měl převahu, netrefoval, chyběl odhad vzdálenosti. Ve druhém dějství tempo vystupňoval, dostal soupeře do počítání a ve třetím si výhru pohlídal.

Celkově tak čeští boxeři získali 4 zlaté, tři stříbrné a dvě bronzové, když dokázali vyhrát 7 z dvanácti duelů (započítán také český souboj), takže celý turnaj můžeme hodnotit jako velmi úspěšný.