Z patnácti váhových divizí v této věkové kategorii obsadí české talenty hned deset. Na turnaj míří Dominik Štěpánek, Kevin Golda, Rudolf Mirga, Jiří Janoušek, Filip Bobek, Miloš Beránek, Dominik Gloser, Pavel Nevečeřal, Matouš Kušniarik a Alex Vančura.

Na celou tuto smečku pak bude dohlížet trenérské duo Bc. Petr Sušil a Ing. Martin Svoboda. „Jedeme tam s velkou úctou a respektem k soupeřům. Chceme bojovat o co nejlepší umístění, našimi sny jsou pochopitelně medaile, ale všichni víme, jak to chodí. Kluci jsou ale skvěle připraveni a určitě nechají v ringu všechno,“ řekl Czechboxing Sušil.

Česká výpravy vyráží směr Bulharsko už tento víkend, ubytování bude probíhat od 17. září, o den později je na programu otevírací ceremoniál a úvodní boje. Semifinále se budou boxovat 24. září od 15:00 hodin, finále pak o den později od 16:00 hodin.

Všechny dny bude možno sledovat živě na oficiálních stránkách bulharské boxerské federace www.bgboxing.org a na příslušném youtube kanále. Podrobnosti najdete také na stránkách Evropské boxerské asociace ZDE!