Mezinárodní boxerská asociace AIBA přeložila Mezinárodní den boxu z 22. července na 27. srpna, aby jej spojila s prvním ročníkem mistrovství světa AIBA boxu, které se konalo v roce 1974 v Havaně na Kubě.

Soutěž se konala mezi 17. a 30. srpnem 1974, kdy bylo korunováno 11 šampionů a hostitelská země se umístila na prvním místě medailové tabulky.

Mezinárodní den boxu vznikl v Rusku, a to v roce 2017 z iniciativy Umara Kremleva ve funkci generálního sekretáře Ruské boxerské federace. V roce 2019 AIBA uznala a určila, že Mezinárodní den boxu se bude slavit každý rok, a vyzvala celosvětovou boxerskou rodinu, fanoušky, partnery a zúčastněné strany, aby spojili své síly při jeho oslavách.

“Mezinárodní den boxu se bude celosvětově slavit potřetí a letos jde o nově zavedený svátek. Nejenže je nové datum věnováno výjimečné události v historii AIBA, ale je také pro všechny vhodnější, aby se slavilo po letních prázdninách. Očekáváme, že se letos připojí více zemí a zapojí se více lidí. Opravdu věřím, že tento den je skvělou propagací našeho sportu po celém světě," řekl prezident AIBA Umar Kremlev.

AIBA v příštích týdnech sdělí globální boxerské rodině další podrobnosti o plánech Mezinárodního dne boxu a vysvětlí jim, jak se mohou stát součástí tohoto významného milníku v každoročním boxerském kalendáři.

Zdroj: AIBA