Do Itálie vyrazili Češi pod vedením Vasila Larionova, Jiřího Kotiby a Radka Semana v tomto složení: Kevin Godla (do 52 kg), Filip Bobek (do 64 kg), Dominik Gloser (do 69 kg), Pavel Nevečeřal (do 75 kg), Daniel Mikušťák (do 91 kg), Filip Dumont (nad 91 kg), Lenka Bernardová (do 51 kg), Klára Poledníková (do 54 kg), Natálie Poledníková (do 60 kg) a Kateřina Kutálková (do 69 kg).

Mezi rozhodčími pak nechybí ani Antonín Gašpar.

Hned první den šampionátu, tedy ve středu 18. dubna, zasáhli do bojů tři tuzemští zástupci. A bohužel ani jeden výsledkově neuspěl.

Filip Bobek prohrál s Italem Armandem Casamonikou přísnou diskvalifikací pět vteřin před koncem třetího kola (potřetí vypadnutý chránič zubů), Dominik Gloser a Pavel Nevečeřal pak nestačili na své protivníky po verdiktech bodových rozhodčích. Prvně jmenovaný s moldavským bijcem Nicolaem Bucsou (1-4), druhý s Besartem Pirevou z Kosova (0-5).

Ve čtvrtek pokračuje šampionát dalšími čtyřmi bloky – od 15:00 a 19:00 hodin. V tom večerním se pak představí v ringu B hned na úvod Filip Dumont. Tomu se v supertíze postaví Ukrajinec Kiril Stojančev.

Všechny zápasy můžete sledovat živě, nebo ze záznamu na youtube kanálu italské boxerské asociace ZDE!

Až v dalších dnech se zapojí do bojů také české dívky, které jsou dle slov kouče Radka Semana skvěle naladěné.

Lenku Bernardovou čeká v sobotu Bulharka Gorjania Stojevová, Klára Poledníková se ve stejný den utká s Maďarkou Emilií Cecilií Kondakorovou, její dvojče Natálie taktéž v tento den nastoupí proti Chorvatce Saře Halimiové a dívčí středu završí Kateřina Kutálková, která si to rozdá s Francouzkou Shannon Touréovou.

Už o den dříve – v pátek – pak Kevin Godla poměří síly s moldavským protivníkem Daniilem Nichitenkem, v neděli zasáhne do bojů také Daniel Mikušťák. Jeho soupeř? Albánec Tema Klajdi.

Denní výsledkové souhrny českých boxerů a boxerek naleznete na našich facebookových stránkách ZDE!