MISTROVSTVÍ EVROPY JUNIORŮ V BOXU MŮŽETE KAŽDÝ DEN OD 14:00 HODIN SLEDOVAT ZDE!

Stříbrný z mistrovství Evropy kadetů z roku 2015 přijel do Turecka s medailovými ambicemi a ty zatím bez problémů naplňuje.

Miroslav Gorol nejprve ve vyřazovacím souboji zdolal těsně 3-2 na body skvěle připraveného Itala Daniela Oggiana, v osmifinále ale už neměl slitování se Skotem Johnem Caseym, kterého zničil během úvodního kola.

A podobně suverénně si nakonec vedl také ve středečním čtvrtfinále proti Harwankowskimu. Po opatrnějším začátku dominoval díky svým rychlým nohou a nebezpečné zadní ruce. Podobně si vedl také v kole číslo dvě, kde byl od jeho poloviny lepší, šikovnější, skvěle pracoval v obraně, ze které navíc dokázal přecházet do rychlých kontrů.

V závěru kola pak byl Polákovi stržený bod za stahování soupeřovy hlavy a bylo jasné, že pro svůj triumf by musel Gorola v poslední tříminutovce přejet rozdílem třídy.

K tomu nedošlo, naopak, po dalším odečtu bodu za opakovaný úder po stopu už si český talent, který má za sebou již zkušenosti z nejvyšší domácí seniorské soutěže, postup do semifinále s přehledem pohlídal.

V něm narazí v pátečním odpoledním programu na Rusa Alexeje Kiseleva, mistra Evropy 2012 ještě v kategorii školní mládeže. O rok později vybojoval na stejném šampionátu bronz.

Gorol je v semifinále juniorského ME jediným českým zástupcem, jelikož mezi nejlepší osmičkou neuspěl Pavel Jan ve váze nad 91 kg. V duelu s Řekem Vagkanem Nanitzanianem byl sice v prvním dějství horším boxerem v ringu, veřejné napomínání od ruského sudího s příznačným jménem Sergej Krutasov za věšení se na soupeře bylo více než přísné.

Stejně jako diskvalifikace za dvojí zopakování tohoto prohřešku hned v úvodní minutě kola číslo dvě, kterou český pořízek oplakal. V pátek dostane Gorol šanci se za svého kamaráda pomstít...

Pro samostatnou Českou republiku zajistil ostravský mladík čtvrtou medaili z mistrovství Evropy v této věkové kategorii, první po osmi letech.

Čeští medailisté na ME juniorů

2009 Dušan Chromý
váha do 48 kg bronz
2007 Zdeněk Chládek
váha do 64 kg
bronz
1995 Lukáš Konečný
váha do 60 kg
stříbro

Českoslovenští boxeři pak vybojovali celkem dvanáct medailí – tři stříbrné a devět bronzových. Hned čtyři z nich pak na šampionátu v roce 1990, který se konal v Ústí nad Labem.

Českoslovenští medailisté na ME juniorů

1992 Pavol Polakovič váha do 67 kg stříbro
1992 Jan Bezvoda
váha do 91 kg
stříbro
1990 Marek Šimák
váha do 60 kg
bronz
1990 Michal Roman
váha do 75 kg
bronz
1990 Robert Baláž
váha do 91 kg
bronz
1990 Josef Horka
váha nad 91 kg
bronz
1986 Michal Franek
váha do 71 kg
stříbro
1986 Josef Trtík
váha do 57 kg
bronz
1984 Marián Mariáš
váha do 71 kg
bronz
1976 Václav Horňák
váha do 48 kg
bronz
1976 František Dlouhý
váha do 75 kg
bronz
1974 Zoltán Vig
váha do 48 kg
bronz