Českou republiku vedle rozhodčí Terezie Krejbychové a lékaře Margarita Margaritova reprezentuje šest dívek a žen.

Ve váze do 48 kg se představí Jana Prokešová, kterou v pátek 8. června vyzve Španělka Laura Fuertesová-Fernandezová. Ta je stejně jako česká boxerka na velké mezinárodní scéně novickou.

Ve váze do 51 kg česká ve stejný den na Nelu Freiherrovou domácí Gabriela Rostisovová Dimitrovová. V souboji dvou národních šampionek bude favoritkou domácí, už jen z toho důvodu, že se boxuje na její půdě. Bulharka je navíc ale také bronzová z posledního mistrovství Evropské unie, stejnou medaili získala před pěti lety na juniorském mistrovství světa.

Už o den dříve, tedy ve čtvrtek 7. června si zaboxuje ve váze do 54 kg Petra Laštovková s Chorvatkou Zejanou Pitesovou. Fanoušci se mohou těšit na duel dvou vyrovnaných soupeřek, vítězku v sobotu čeká čtvrtfinále s nesmírně zkušenou Francouzkou Delphine Manciniovou.

Ve váze do 60 kg se taktéž ve čtvrtek 7. června střetne Kateřina Humlová s Irkou Kellie-Anne Harringtonovou. Velezkušená krajanka slavnější Katie Taylorové má za sebou účast na ME 2011, kde prohrála v prvním kole s Martinou Schmoranzovou na pomocné body, ve stejném roce boxovala také na mistrovství Evropské unie.

Na něm se představila také loni, už ve „své“ váze do 60 kg (po odchodu Taylorové do profesionálního ringu se přesunula ze „64“) vybojovala stříbrno, když nestačila jen na skvělou Finku Miru Potkonenovou. Stejný kov přivezla také v roce 2016 ze světového šampionátu, tehdy ještě ve váze do 64 kg.

Ve čtvrtek začne ME také pro nejzkušenější z české výpravy, Martinu Schmoranzovou. Ta se ve váze do 69 kg utká v osmifinále s domácí Aslahan Sezgin Mehmedovou. A ani dvojnásobnou bronzovou medailistku z kontinentálního šampionátu nečeká nic snadného.

Posuďte sami: Mehmedová hodně cestuje vahami nahoru, dolů, ještě na ME do 22 let boxovala v šedesátce, jde o velkou bulharskou (domácí naději). V roce 2016 startovala na juniorské ME a skončila ve čtvrtfinále, o rok později ale už slavila stříbro po těsné finálové porážce s Nizozemkou Chelsey Heijnenovou. Letos na ME do 22 let (ve váze do 60 kg!!!) před třemi měsíci skončila ve čtvrtfinále, už o kolo dříve vypadla loni na juniorské mistrovství světa.

Sečteno a podtrženo, v devatenácti letech toho má za sebou už více než dost a českou jedničku rozhodně nečeká nic snadného. Ostatně, stejně jako její čtyři krajanky.

STREAM PRVNÍHO DNE MISTROVSTVÍ EVROPY ŽEN, BOXOVAT SE ZAČALO V 17:00 HODIN MÍSTNÍHO ČASU (V SOFII JE O HODINU VÍCE)