Mistrovství světa v boxu mužů AIBA začalo 24. října 2021 v 19:00 místního času slavnostním zahájením ve Štark aréně v Bělehradě.

Akce přitáhne pozornost celého světa, zúčastní se jí téměř 100 zemí. Do Bělehradu se sjedou slavní boxeři ze všech kontinentů, aby se utkali na nejvyšší úrovni a určili nejlepší z nejlepších.

Organizátoři slibují nezapomenutelnou událost za účasti největších boxerských hvězd, mezinárodních i místních celebrit a funkcionářů. Slavnostního ceremoniálu se zúčastní mistr boxu AIBA Ambassadors Roy Jones Jr, srbský herec Miloš Bikovič, mezinárodní herec Said Taghmaoui, dvojnásobný mistr světa AIBA Roberto Cammarelle a německá boxerka Zeina Nassar.

Na medailisty turnaje čekají nemalé finanční odměny; cenový fond je stanoven na 2,6 milionu dolarů. Zlatí medailisté každé kategorie obdrží 100 000 dolarů, stříbrní medailisté mají dostat 50 000 dolarů a oba bronzoví medailisté (semifinalisté) 25 000 dolarů.

Českou republiku bude reprezentovat Maxim Schejbal (80 kg).

Česká výprava odjela na MS v Bělehradě původně v sestavě Petr Novák (63,5 kg), Miloš Bartl (75 kg), Maxim Schejbal (80 kg) a Martin Pinc (+92 kg) pod vedením reprezentačního trenéra Vasila Larionova. Bohužel těsně před zahájením turnaje měli všichni kromě Schejbala pozitivní Covid test. Trenér Larionov ihned izoloval zbytek výpravy od Schejbala, který má doposud všechny testy negativní. Schejbala se na MS ujme, na zádost prezidenta Žáčka, slovenský reprezentační trenér Paľo Hlavačka.

Oficiální vyjádření prezidenta ČBA Mgr. Svatopluka Žáčka k neúčasti tří českých boxerů na

mistrovství světa v Bělehradě:

Při závěrečném soustředění v Bělehradě, 2 dny před oficiálním losováním mistrovství

světa v boxu, byli po opakovaných kontrolách na COVID-19 pozitivně testovaní trenér

Larionov + 3 boxeři – Petr Novák, Miloš Bartl a Martin Pinc.

Ihned byli na místě izolováni od dalšího člena výpravy Maxima Schejbala, u kterého

vyšel PCR test negativní.

Po poradě s trenérem Larionovem jsem, jako prezident České boxerské asociace,

rozhodl o jejich návratu do ČR.

Po příjezdu do ČR dne 23.10.2021 dopoledne absolvovali PCR test s pozitivním

výsledkem.

Svatopluk Žáček

Prezident ČBA