37 států, 202 mužů a 79 žen a dívek se zúčastnilo druhého evropského šampionátu do 22 let. Nechyběla ani česká výprava, ve které byli Mirek Gorol (do 56 kg), Artur Šachbazjan (60 kg), Petr Novák (64 kg), Kristián Cholinský (69 kg), Jiří Havel (91 kg) a Petra Laštovková (51 kg).

Mirek Gorol, ověnčený dvěma cennými kovy z mládežnických kontinentálních vrcholů, narazil v prvním kole na Albánce Krenara Zeneliho. Nezaboxoval špatně, na soupeře ale nakonec nestačil a prohrál 0-5 na body.

Artura Šachbazjana čekal nepříjemný Francouz Lounes Hamraoui, který také slavil vítězství 5-0 na body a postup do čtvrtfinále váhy do 60 kg.

Stejným výsledkem prohrál Petr Novák s budoucím bronzovým medailistou z Německa Wladislavem Baryšnikem.

Na těžkého soupeře po pauze zaviněnou zdravotními problémy narazil Kristián Cholinský. Ani on proti Arménovi Gurgenovi Madojanovi ostudu neudělal, leč do dalšího pokračování turnaje poustoupit nedokázal.

Otevřenou bitvu s tvrdým Gruzíncem Nikolozem Begadzem předvedl ve váze do 91 kg Jirka Havel. Vyrovnaný duel dvou levorukých bijců nakonec ale ovládl prvně jmenovaný, který nakonec dokráčel pro páté místo na turnaji, což pro něj bylo lehké zklamání.

Skvěle se prezentovala jediná česká dívka, dvaadvacetiletá Petra Laštovková. S Turkyní Busenaz Cakirogluovou svedla vyrovnaný a zajímavý souboj, s budoucí šampionkou prohrála rozhodně se ctí.

Ve finálových bojích, které se uskutečnili v rumunském městě v neděli na apríla se blýskly především turečtí zástupci, konkrétné dívky z této země.

Z deseti váhových kategorií obsadily ve finálovém bloku plnou polovinu zápasů, tři z nich pak dokázaly vyhrát. Navrch přidal stříbro také jejich krajan Tugrulhan Erdemir ve váze do 64 kg.

Mužskou část pavouka pak tradičně ovládli boxeři východního bloku. Tři zlaté vybojovali Rusové, dvakrát se radovali Ukrajinci a jednou Gruzie, stejně jako Bělorusko, Itálie a zásluhou Roberta Jitarua také domácí Rumunsko.

Ve finálovém bloku měla nakonec zastoupení také česká výpravy. Příslušnost k evropské špičce potvrdil mezinárodní rozhodčí Antonín Gašpar, který se bojů o evropské tituly zúčastnil jak v ringu, tak na bodech.

KOMPLETNÍ PŘEHLEDNÝ VÝSLEDKOVÝ SERVIS NALEZNETE ZDE!

VIDEA Z CELÉHO TURNAJE NALEZNETE NA YOUTUBE KANÁLE EUBC ZDE!