Může jít o obrázek text, kde se píše EUBC JUNIOR EUROPEAN BOXING CHAMPIONSHIPS TBILISI 2021

Ve dnech 3. - 12. 7. 2021 se v gruzínském hlavním městě Tbilisi uskutečnilo ME kadetů a kadetek. Evropského šampionátu se zúčastnilo celkem 224 boxerů a 115 boxerek ze 30 států Evropy: Arménie, Azerbajdžán, Bělorusko, Belgie, Bulharsko, Černá Hora, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Gruzie, Chorvatsko, Izrael, Itálie, Kosovo, Kypr, Lotyšsko, Litva, Maďarsko, Moldávie, Německo, Polsko, Rumunsko, Rusko, Řecko, Slovensko, Srbsko, Španělsko, Turecko a Ukrajina.

Česká výprava odcestovala v sestavě: Katrin Ivanovová (54 kg), Marie Poliaková (57 kg), Filip Horváth (52 kg), Vojtěch Bernáček (54 kg), David Karbaš (57 kg), Antonio Hauer (60 kg), Martin Rusňák (63 kg).

Katrin Ivanovová (54 kg) se utkala v úvodním utkání s Litevkou Aurejou Adomaityteovou a utkání zvládla výborně, porazila svou soupeřku s přehledem 4:1 na body a postoupila do čtvrtfinále. Tam ji byla soupeřkou reprezentantka Ruska Evita Averianovová. Katrin se snažila, bojovala, ale na zkušenou ruskou boxerku to nestačilo a podlehla ji 5:0 na body. Reprezentantka Ruska pak v semifinále porazila reprezentantku Ukrajiny a ve finále i reprezentantku Německa a vybojovala zlatou medaili.

Marie Poliaková (57 kg) nastoupila proti polské boxerce Mileně Mandziejovové a v bojovném utkání podlehla Polce 5:0 na body.

Filip Horváth (52 kg) nastoupil do utkání s Němcem Ivem Dumpelfedem. Bohužel prohrál nejtěsnějším možným bodovým rozdílem 3:2 na body a do další fáze turnaje postoupil německý reprezentant.

Vojtěch Bernáček (54 kg) nejprve s přehledem vybodoval Izraelce Alima Shahawanema 5:0 na body a postoupil do čtvrtfinále, kde ho čekal reprezentant Ruska Bogdan Prima. Vojta bojoval o medaili srdnatě, ale po dvou úvodních kolech byly misky vah u všech rozhodčích nakloněny pro ruského reprezentanta. Vojta tedy v posledním kole vše vsadil na útok a chtěl utkání zvrátit ve svůj prospěch. Bohužel to byla voda na mlýn pro jeho soupeře a náš reprezentant byl v posledním kole 2x počítán. Utkání však doboxoval a prohrál 5:0 na body. Přesto si Bernáček zaslouží absolutorium za bojovnost. Ruský reprezentant následně dokázal v semifinále porazit reprezentanta Turecka a ve finále si poradil s reprezentantem Ázerbájdžánu a vybojoval zlatou medaili.

David Karbas (57 kg) nastoupil do zápasu s Ukrajincem Oleksandrem Levchenkem, stříbrným z ME školní mládeže. Ukrajinský reprezentant splnil roli papírového favorita a porazil našeho reprezentanta 5:0 na body.

Antonio Hauer (60 kg) s Turkem M. Enesem Kainarem podlehl 5:0 na body. Antonio zaboxoval solidně, ale na soupeře to nestačilo. Náš reprezentant zvolil až příliš defenzivní taktiku, když se snažil boxovat z ústupu, ale bohužel nestačil zachytávat útočné výpady svého soupeře.

Martin Rusňák (63 kg) s Ázerbájdžáncem Farhadem Sheydayevem svedl velkou bitvu. Bohužel reprezentant Ázerbájdžánu byl ale nad síly našeho reprezentanta a v každém kole byl o pověstný kousek lepší a zvítězil 5:0 na body.¨

Všichni naši reprezentanti odvedli na ME svá maxima, ale na medaili to tentokráte nestačilo. Dva naši reprezentanti podlehli ve čtvrtfinále a vybojovali na ME oba shodně 5. místo. Katrin Ivanovová a Vojtěch Bernáček v utkáních o medaile podlehli ruským reprezentantům, kteří nakonec ve svých váhových kategoriích dominovali a vybojovali zlaté medaile.


Medaile na mistrovství Evropy v boxu v Tbilisi si rozdělily tyto země:

- Rusko: 22 medailí

- Ukrajina: 19 medailí

- Turecko: 12 medailí

- Gruzie: 10 medailí

- Itálie: 7 medailí

- Rumunsko: 6 medailí

- Německo: 5 medailí

- Arménie, Bělorusko, Chorvatsko, Maďarsko, Srbsko: 3 medaile

- Polsko: 2 medaile

- Ázerbájdžán, Bulharsko, Kypr, Izrael, Černá Hora, Španělsko: 1 medaile

Hodnocení týmů

Pavouky - dívky

Pavouky - chlapci