Úspěch českého boxu pokračoval i na ME kadetů v bulharské Sofii. Česká výprava přivezla jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Ve dnech 25. 11. - 2. 12. 2020 nastoupilo ke svým bojům pod vedením trenérů Martina Svobody, Romana Nevrly, Stanislava Ivanova a Martina Klíče celkem 11 nadějných kadetů: Filip Horváth (48 kg), Robin Tokár (50 kg), Josef Slepčík (52 kg), Filip Jílek (57 kg), Jiří Fuxa (60 kg), Daniel Daníček (63 kg), Emil Šťuka (66 kg), Ladislav Plachetka (70 kg), Jindřich Janečka (75 kg), David Polák (80 kg) a Filip Kočí (+80 kg). Výpravu ještě doplňoval rozhodčí Tomáš Müller.

Filip Horváth (48 kg) dostal volný los a první utkání nastoupil rovnou do čtvrtfinále proti španělskému boxerovi Rafaelu Lozano Serranovi. Utkání Horváth prohrál 5:0 na body.

Robin Tokár (50 kg) vypadl již ve vyřazovacích bojích, když utkání skončilo velmi těsným výsledkem 3:2 na body ve prospěch Rumuna Angela Covaciho.

Josef Slepčík (52 kg) dokázal hned ve vyřazovacích bojích zvítězit nad Srbem Matijou Petrovskim. Ve čtvrtfinále se utkal s Chorvatem Lukou Hrusticem, se kterým si rovněž poradil. Mohl se tak těšit z jisté medaile a na semifinálový boj s Rusem Stepanem Shalapanovem, který ve čtvrtfinále porazil slovenského kolegu Matuše Janíčka. Slepčík na zkušeného ruského borce nestačil a semifinálový zápas prohrál 5:0 na body. Z ME kadetů 2020 si odvezl bronzovou medaili.

Filip Jílek (57 kg) zahájil vyřazovací boj úspěšně, když zvítězil nad Makedoncem Bekjirem Limanim. Jeho cestu za medailí zastavil ve čtvrtfinále domácí boxer Lyubomir Angelov, který zvítězil 5:0 na body.

Jiřímu Fuxovi (60 kg) nevyšel již vyřazovací boj s Ukrajincem Oleksandrem Yaroviyim. Prohrál 5:0 na body.

Danielovi Daníčkovi (63 kg) se vedlo o něco lépe. V prvním utkání porazil Srba Urośe Cingeliće. Ve čvrtfinále ho ovšem porazil Israelec Safi Abo Shaaban 5:0 na body. Daniel tak zůstal těsně před pomyslnými medailovými branami.

Emil Šťuka (66 kg) narazil hned v prvním zápase na silného ukrajinského soupeře Ravana Zeynalova a po počítáních byl zápas ve druhém kole rozhodčím zastaven. Šťuka prohrál RSC (referee stop contest) ve druhém kole.

Ladislav Plachetka (70 kg) nestačil hned v prvním utkání na Lotyše Jurgise Savickase a prohrál 5:0 na body.

Podobně dopadl i Jindřich Janečka (75 kg), který ve čtvrtfinále prohrál 5:0 na body s domácím boxerem Stelianem Strahilovem.

Filip Kočí (+80 kg) dostal volný los a svůj první zápas boxoval až 29. 11. s domácím borcem Kirilem Borisovem. Na svůj medailový sen nedosáhl, když s Bulharem prohrál 5:0 na body.

Co se cenného kovu týče, pak se na ME kadetů nejlépe dařilo Davidovi Polákovi (80 kg). Ve čtvrtfinále tvrdě knockoutoval Chorvata Juru Kuniće a postoupil tak do semifinále s výsledkem KO ve třetím kole. Tam se utkal s Ukrajincem Dzhamalem Kulievem, kterého porazil 4:1 na body. Ve finále ho čekal ruský boxer Daniial Tuktubaev. Tento zápas skončil nejtěsnějším možným výsledkem 3:2 na body vítězně pro Rusa. Polák vybojoval na ME kadetů 2020 stříbrnou medaili.

Gratulujeme celé výpravě za skvělou reprezenatci.