Seznámení s pocity českých boxerů, kteří ve středu po poledni odletěli do ukrajinského Charkova (Vedle Agateljana a Bojka také Chládek) společně s trenéry Míťou Soukupem a Jiřím Kotibou, odstartujeme právě dvaadvacetiletým Bojkem. Samotný šampionát pak začíná v pátek losem a prvními eliminačními boji.

Jak se těšíš na Ukrajinu? Nebojíš se případně trochu ne úplně klidné situace v této zemi?

Opravdu hodně, poctivě jsem se připravoval, a věřím, že jsem ready na svůj první velký šampionát. Co se týče neklidné situace na Ukrajině, tak té se nebojím, cítím se tam jako doma a především, jdu tam boxovat, nikoliv bojovat.

Jak proběhla příprava na šampionát?

Od začátku ledna jsem absolvoval celkem sedm soustředění, kde jsem se na vrchol své dosavadní kariéry připravoval jak fyzicky, tak psychicky. A cítím se být připravený.

Reprezentační tým mužů nově vedou Vrba se Míťou Soukupem, jak se ti toto spojení zatím zamlouvá, jak jim to ladí?

Jsem hodně rád, že reprezentaci vede Míťa Soukup, pod jehož vedením trénuji celou svoji kariéru. Myslím, že oba se dobře doplňují a pomáhají nás posouvat, a to jak v ringu, tak také mimo něj.

Evropský šampionát je jedinou kvalifikací pro MS, v každé váze si účast zajistí čtvrtfinalisté. Je tato změna dle tebe správným krokem? Minimálně je to přehlednější pro fanoušky.

Ano, souhlasím, že je to dobrý krok.

Je čtvrtfinále tvůj minimální cíl?

Rozhodně není. Neboxuji proto, abych se jakéhokoliv turnaje zúčastnil, ale proto, abych vyhrával.