MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ A JUNIOREK JE ZA NÁMI!

Přinášíme vám report z finálových bojů.

Váha do 51 kg

ZAJÍCOVÁ Veronika – ŽIROVNICKÁ Tereza: Velice pěkné a bojovné utkání, které skončilo 3:2. Žirovnická se snažila zkracovat vzdálenost, ovšem zkušenější Zajícová si držela soupeřku na distanc a vypadalo to, že to bude pro ni hladké vítězství. Od poloviny druhého kola ovšem Žirovnická převzala iniciativu, začala být mnohem aktivnější a byla to ona, která začala určovat tempo zápasu. Ve výměnách byla ale přeci jen přesnější Veronika Zajícová a zvítězila nejtěsnějším rozdílem 3:2 na body.

Váha do 57 kg

KOZUBÍKOVÁ Natálie – TÓTOVÁ Klaudie: Obě dívky předvedly pěkný a technický box. Natálie se snažila boxovat na distanc, ovšem málo pracovala přední rukou a Klaudie, které nedělá problém boxovat z ústupu, dobře soupeřku předcházela a zaslouženě zvítězila u všech bodových rozhodčích.

Váha do 60 kg

PATEROVÁ Karolína – BRÁDKOVÁ Klára: Jednoznačná záležitost Karolíny Paterové, která ukončila toto finálové utkání již v 1. kole a zvítězila RSC.

Váha do 64 kg

GAJDOVÁ Veronika –VÁCLAVÍKOVÁ Kristýna: V tomto utkání se zrodilo zřejmě největší překvapení. Zkušená Václavíková v 1. kole určovala tempo a zdálo se, že jde za dalším titulem. Ovšem od druhého kola převzala otěže zápasu do svých rukou Gajdová. Po dvou kolech byl výsledek u rozhodčích nerozhodný. Ve třetím kole pak Gajdová pokračovala v nadšeném výkonu a ve výměnách byla přesnější a nakonec zaslouženě zvítězila.

Váha do 56 kg

ŠTĚPÁNEK Dominik – KROČIL Jan: Krásné utkání, ve kterém se potkali dva technicky vybavení borci, skončilo nejtěsnějším bodovým rozdílem pro Dominika Štěpánka, který byl ve dvou kolech přece jen o něco aktivnější, a to rozhodlo o jeho těsném vítězství.

Váha do 60 kg

SOQUESSA Kelvin –GOMOLA Dominik: Utkání bylo boxováno ve svižném tempu a po prvním kole těsně vítězil Soquessa. Ve druhém kole si Dominik Gomola poranil nohu, čehož si všimnul ringový rozhodčí. Bylo vidět, že vinou zranění nebyl připravený pokračovat v boji, rozhodčí jej musel počítat a následně ukončit utkání verdiktem RSC.

Váha do 64 kg

SUCHÝ Erik – HODOVANETS Kristián: Jedno z nejhezčích utkání mistrovství, které sneslo mezinárodní měřítko. Oba dva borci boxovali ve vysokém tempu a předváděli že jsou po technicko-taktické stránce na vysoké úrovni. Zvítězit mohl ale jen jeden a tím byl Erik Suchý, který byl o kousek přesnější.

Váha do 69 kg

BERÁNEK Miloš – SKALSKÝ Vladimír: V tomto utkání byl favoritem brněnský Miloš Beránek a od úvodních vteřin zápasu si šel sebevědomě za dalším titulem. První kolo vyhrál jasně u všech bodových rozhodčích. Ve druhém kole pak ringový rozhodčí ukončil utkání pro naprostou převahu brněnského borce. Miloš Beránek zvítězil ve 2. kole RSC.

Váha do 75 kg

KRAJ Rudolf – VALENTA Adam: Bojovné utkání, ve kterém se Rudolf Kraj snažil boxovat na distanc a jihlavský Adam Valenta byl tím, kdo určoval tempo utkání a chodil více za soupeřem k tělu, kde dobře zasahoval zvedáky. Kraj byl v utkání veřejně napomínán za sklánění hlavy, což bylo také jedním z faktorů (nikoliv však rozhodujícím), proč zaslouženě zvítězil Adam Valenta z Jihlavy.

Váha do 81 kg

HAFIYAK Artem – ŠVARC Sebastián: Bitva od začátku až do konce a rozhodně jeden ze zápasů, který zvedal diváky ze sedadel. Po dvou kolech bylo utkání vyrovnané a rozhodovalo se v závěrečném třetím kole. Nakonec se radoval z vítězství ústecký Sebastián Švarc.

Váha do 91 kg

POPOVIČ David – LÁNÍK Michal: Souboj dvou kamarádů, kteří si ale v ringu rozhodně nic nedarovali. Další z pohledných a bojovných zápasů ve kterém byl aktivnějším budějovický David Popovič, který se nakonec radoval z vítězství 5:0 na body.

Váha nad 91 kg

TERKEL Patrik – KUŠNIARIK Matouš: Utkání skončilo již v prvním kole, když se Matouš Kušniarik hned v úvodních vteřinách zápasu dobře trefil zadní a poslal Patrika Terkela do počítání. Po prvním počítání zápas sice ještě pokračoval, ale po druhém počítaní jej ringový rozhodčí ukončil pro naprostou převahu.

Celkové výsledky naleznete v oddělení MČR - DOKUMENTY.