Český ženský box reprezentovaly Lenka Bernardová (kadetky do 54 kg), Jana Prokešová (ženy do 48 kg) a Nella Freiherrová s Petrou Laštovkovou (váha do 51 kg).

Jako první se v ringu představila Freiherrová, která ve dvou kolech doslova zničila Němku Aras Bilgenurovou. Ve čtvrtfinále si ostravská bojovnice poradila také s domácí Milenou Zglenickou, kterou v krásném duelu plném ostrých výměn zdolala 3-2 na body.

Jízdu talentované boxerky, kterou v předchozích letech nezastavily ani operace obou ramenou, nakonec zastavila až v semifinále Kazaška Nazim Kizajbajová, Freiherrová si ale domů veze zaslouženou bronzovou medaili. Vždyť kvalitou a počtem boxerek v její váze si polský turnaj v ničem nezadal mistrovství Evropy.

Nebyla ale jedinou českou medailistkou na turnaji. Mezi kadetkami se podobně dařilo také Lence Bernardové, která si poradila ve čtvrtfinále s obrovským přehledem s domácí Nicole Czystaovou a po výsledku 5-0 na body na ni čekala v semifinále Mongolka Esugen Ojuncecegová. Ta už nakonec byla nad její síly a po velkém boji slavila vítězství 4-1 na body.

Jana Prokešová i Petra Laštovková přes první duel turnaje přejít nedokázaly. Rozhodně ale ostudu neudělaly. Prvně jmenovaná se postavila zkušené Satě Lehtonenová (nakonec brala bronz). Několikanásobné finské šampionce byla Prokešová vyrovnanou soupeřkou, nakonec ale prohrála 0-5 na body. Dlužno dodat, že výkon české bojovnice byl ovlivněný náročnou přípravou na její další plánované vrcholy a nedostatkem regenerace.

Laštovková narazila ve čtvrtfinále na nejvýše nasazenou Rusku Světlanu Solujanovou, juniorskou mistryni Evropy a bronzovou z loňské Univerziády. V souboji českého Davida a ruského Goliáše se soupeřky nezalekla a postavila se jí bez zbytečného respektu. Byť nedarovala svoji kůži zadarmo a všechna tři kola se odboxovala ve vysokém tempu, nakonec vítězce turnaje v této váze podlehla 0-5 na body.

VIDEA Z TURNAJE V GLIWICÍCH NALEZNETE NA YOUTUBE KANÁLE BOKSER.ORG ZDE!